środa, 4 listopada 2020 14:21

Chrzanów. 28-latek zadał mężczyźnie kilka ciosów nożem! Grozi mu dożywocie

Autor Wiktoria Mitura
Chrzanów. 28-latek zadał mężczyźnie kilka ciosów nożem! Grozi mu dożywocie

W Chrzanowie 28-latek zaatakował mężczyznę nożem - zadał mu kilka ciosów w klatkę piersiową oraz brzuch. Okazało się, że młody mężczyzna jest poszukiwanym aż czterema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Grozi mu dożywocie.

W minioną sobotę chrzanowska policja otrzymała zgłoszenie w sprawie pobicia z użyciem noża. Policja na miejscu zastała rannego 34-latka, który wymagał natychmiastowej pomocy lekarzy.

Jak doszło do tego zdarzenia?

Wieczorem 28-letni mężczyzna wszedł do bloku w Chrzanowie i głośno dobijał się do jednego z mieszkań. Wówczas mieszkaniec bloku - 34letni mężczyzna zwrócił mu uwagę aby się uspokoił. Doszło niestety do szarpaniny. 28-latek zadał kilka ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch mężczyźnie i uciekł.

Policji bardzo szybko udało się ustalić tożsamość i miejsce przebywania przestępcy. 1 listopada wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym z Krakowa zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się w domu krewnego.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany czterema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. M.in. za szereg przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a także za sprawy narkotykowe.

Grozi mu dożywocie

2 listopada zatrzymany został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

foto: ilustracyjne

Chrzanów - najnowsze informacje