poniedziałek, 21 listopada 2022 14:56

Ciekawe książki psychologiczne dla każdego. Jakie tytuły wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Ciekawe książki psychologiczne dla każdego. Jakie tytuły wybrać?

Do książek, które w ostatnich latach zyskują popularność, należy kilka gatunków literatury. Rekordy popularności biją książki popularnonaukowe, literatura współczesna oraz biografie. Wśród najchętniej kupowanych i wypożyczanych tytułów wysokie miejsce zajmują również książki o psychologii

To zarówno pozycje naukowe, których autorami są kwalifikowani psychologowie, jak i różnego rodzaju poradniki, które mają motywować do działania lub zmian. Jak wśród tylu pozycji wybrać naprawdę ciekawe książki o psychologii? Najlepiej skorzystać z poniższej listy pięciu sprawdzonych i zajmujących tytułów.

1 “Wygrana” - Tim S. Grover

Ciekawe książki o psychologii wcale nie muszą być jednak pisane przez ludzi po studiach medycznych. Tim Grover zdecydowanie to udowadnia. W końcu najpierw zasłynął w Stanach Zjednoczonych jako trener koszykówki, a dopiero później zaczął pisać bestsellery.

“Wygrana” do nich dołączyła. W tej książce autor przekazuje techniki motywacyjne, dzięki którym trenowani przez niego sportowcy sięgali po laury, a on sam odniósł sukces. To uniwersalne metody, które pozwalają na zmianę podejścia do życia i osiągnięcie wygranej niezależnie od innych - tylko własnymi siłami.

2 “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie” - Marcin Osman

W życiu każdego zdarzają się porażki. Czasami większe, czasami mniejsze, ale trzeba umieć sobie z nimi radzić. I właśnie o tym jest książka Marcina Osmana. Na jej kartach udowadnia, że ciekawe książki psychologiczne często powstają dzięki innowacyjnemu podejściu do tematu.

W tym przypadku jest nim skupienie się na strategiach marketingowych i technikach, które zdały egzamin w biznesie. Osman nie skupia się jednak jedynie na biznesowych narzędziach, a na radach, które pomogą poradzić sobie z każdym rodzajem porażki. Pomoże odbudować wolę walki, pokaże, jak nie stracić wiary w siebie nawet w krytycznej sytuacji.

3 “Wielka piątka” - John P. Strelecky

Wszyscy są powołani do tego, by być liderami. Tak przynajmniej sądzi John Strelecky. Pod określeniem, którego użył w tytule, kryje się pięć celów, jakie każdy z nas chce osiągnąć w życiu.

Autor nie tylko pomoże je określić, ale i wyznaczyć drogę do ich spełnienia. Dzięki radom Sterelecky’ego znajdziemy inspirację, by codziennie o nie walczyć. Tą inspiracją może być każdy z nas. Jeśli uważasz, że ciekawe książki psychologiczne mają prowadzić do zmian w życiu, “Wielka piątka” musi znaleźć się w Twojej domowej biblioteczce.

4 “Wyspy komfortu” – Kamila Kruk

Komfort jest stanem, do którego - bardziej lub mniej świadomie - dąży niemal każdy z nas. Kamila Kruk pokazuje pięć postaw, jakie przyjmujemy, gdy sytuacja zaczyna wykraczać poza naszą strefę komfortu. Wówczas często wewnętrznie się blokujemy, pojawiają się obawy.

Kruk snuje opowieść o psychologicznych postawach w ciekawy, sposób, ilustrując ją zachowaniami bohaterów książki. Takie lektury pomagają lepiej zrozumieć siebie, a dzięki temu odpowiednio reagować na trudne i niespodziewane momenty.

5 “Wyzwanie stoika” - Irvine B. William

Ciekawe książki o psychologii często mają wiele wspólnego z filozoficznym podejściem do życia. Jak łatwo wywnioskować z tytułu książki Irvine’a Williama, on sięga do filozofii stoicyzmu.

Nie przekonuje jednak czytelnika, by dosłownie brać porady starożytnych filozofów. Zamiast tego przystosowuje stoickie zasady do dzisiejszych czasów. Dzięki temu William, profesor filozofii, przygotował strategię, którą można zastosować do radzenia sobie z każdym wyzwaniem. Zarówno tak zwyczajnymi, jak korek czy spóźnienie do pracy, jak i poważnymi, związanych z utratą bliskich.

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka