czwartek, 29 kwietnia 2021 09:33

Ciężkowice. Ukradł koledze 21 tys. zł. Za nie zrobił ... konkretne zakupy

Autor Aleksandra Tokarz
Ciężkowice. Ukradł koledze 21 tys. zł. Za nie zrobił ... konkretne zakupy

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego okradł swojego znajomego, a za większość pieniędzy zrobił konkretne zakupy. Zaopatrzył się nie tylko w nowe ubrania, konsolę, gry wideo czy komórkę, ale też nowy ... motor.

Sobotni (24 kwietnia) wieczór dwójka znajomych spędzała razem, pijąc alkohol. Po wszystkim młodszy z nich zaoferował, że za drobną przysługę odprowadzi starszego kolegę do domu. - Kiedy dotarli na miejsce 28-latek wykorzystał stan zamroczenia kolegi i oprócz obiecanych pieniędzy na „pół litra”, zabrał 62-latkowi 21 tysięcy oszczędności - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Nagły przypływ gotówki mocno rozochocił 28-latka. W niedzielę handlową wybrał się na zakupy do Tarnowa, a tam wpadł w prawdziwy szał. Kupił markowe buty, ubrania, zaopatrzył się w konsolę, gry wideo i nowy telefon. Zakupów wciąż było mu mało, więc w poniedziałek dołożył jeszcze motor za prawie pięć tysięcy złotych.

Omal nie zabił motocyklisty. Tarnowska policja poszukuje świadków zdarzenia
Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia, w Rzuchowej. Kierowca samochodu, wyprzedzając inny pojazd, omal nie zabił motocyklisty.

Na jego nieszczęście pokrzywdzony jeszcze tego samego dnia zorientował się, że został pozbawiony gotówki. - Pojawił się w komisariacie w Ciężkowicach, gdzie uzyskał pomoc. W wyniku policyjnych działań rabuś został zatrzymany. Policjanci odzyskali także resztę gotówki, którą  28-latek nie zdążył wydać i zabezpieczyli znalezione podczas przeszukania zakupy - dodaje asp. sztab. Klimek.

28-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut, za który grozi mu do pięciu lat więzienia. Mundurowi doprowadzili go do prokuratury w Tarnowie, gdzie objęto go policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje