czwartek, 29 kwietnia 2021 08:31

Omal nie zabił motocyklisty. Tarnowska policja poszukuje świadków zdarzenia

Autor Aleksandra Tokarz
Omal nie zabił motocyklisty. Tarnowska policja poszukuje świadków zdarzenia

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia, w Rzuchowej. Kierowca samochodu, wyprzedzając inny pojazd, omal nie zabił motocyklisty.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 19:30. - Kierowca osobowego, czarnego samochodu jechał w kierunku Pleśnej i na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu. Nie upewnił się jednak czy może go wykonać. W tym samym czasie był już wyprzedzany przez motocyklistę i zmusił go do gwałtownego manewru obronnego skutkującego jego upadkiem – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na szczęście obrażenia, których doznał motocyklista, nie zagrażają jego życiu. Kierowca czarnego samochodu nie zatrzymał się jednak, nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał w kierunku Pleśnej.

Osoby będące świadkami tej sytuacji lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie pod numer tel. 47 831 1380, dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numer alarmowy 47 831 12 22 lub bezpośrednio w sposób elektroniczny wysyłając informację na adres e-mail: mienie.kmp@tarnow.policja.gov.pl, lub rzecznik@tarnow.policja.gov.pl

Co dalej z wschodnią obwodnicą Tarnowa?
56 proc. z kwoty ponad 517 mln złotych - tyle miałaby kosztować miasto wschodnia obwodnica Tarnowa. Dokumentacja jest już gotowa, a przetarg mógłby zostać ogłoszony w lipcu. Miasta nie stać jednak na tę inwestycję.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje