piątek, 11 czerwca 2021 09:34

Czas na poprawę kondycji

Autor Artykuł sponsorowany
Czas na poprawę kondycji

Dla wielu z nas przysłowiowa dobra kondycja jest marzeniem. Bolą nas nogi po krótkim spacerze, dyszymy po wejściu na drugie piętro, mało się ruszamy, głównie siedzimy przy komputerach pracując, pracując, pracując. Wolny czas zaś zamiast na aktywności fizycznej spędzamy na oglądaniu zaległości serialowych. Taki tryb życia prowadzi chyba większość Polaków. I większość też narzeka na choroby cywilizacyjne, jak bóle kręgosłupa, chroniczne zmęczenie, stres, nadwaga. Czy wyrobienie sobie lepszej kondycji faktycznie jest takie trudne? Tak i nie.

Lepsza kondycja w zasięgu ręki

Przez dobrą kondycję rozumie się zdolność organizmu do tolerancji określonego wysiłku fizycznego. Tolerancji – czyli to, że czujemy zmęczenie nie oznacza, że od razu siadamy i wołamy ubera, by z joggingu zabrał nas do domu. Oczywiście druga strona medalu, czyli nie poddawanie się za żadną cenę i trening do upadłego też nie jest zbyt rozsądne. Najlepsze są – jak zwykle – rozwiązania leżące pośrodku.

Kondycja fizyczna jak najbardziej może być podniesiona przez określone zachowania i ćwiczenia i to u przeważającej większości z nas. Jak się do tego zabrać? Można metodą małych kroczków – i to dosłownie, bo przecież praktykę wdrażania choćby spacerów propagują chyba wszyscy dietetycy i lekarze specjaliści. Artykuł https://www.domowecwiczenia.pl/jak-poprawic-kondycje/ wylicza ćwiczenia, które z powodzeniem można wdrożyć w domu. Nawet przed telewizorem – ale zamiast oglądając serial, to np. ćwicząc z trenerem z jednego z kanałów na YouTube. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zapewne chodzenie 3-4 razy w tygodniu na siłownię, basen, tenisa, bieganie, jazda na rowerze... Bądźmy jednak szczerzy – to wcale nie jest łatwe.

Czemu jeszcze nie mamy dobrej kondycji?

Przytoczona wcześniej rada, by przede wszystkim więcej się ruszać, wydaje się być banalnie prosta do prowadzenia w życie. A jednak nadal większość z nas ma jakieś, mniejsze i większe, problemy z kondycją... Powodem jest fakt, że po prostu nam się nie chce. Mamy zbyt słabą motywację i zbyt bardzo rozleniwiliśmy się jako społeczeństwo. Chociaż już od zimy myślimy o ty, jak zrobić formę na lato (odpowiedź na to pytanie jest w artykule https://www.domowecwiczenia.pl/forma-na-lato-jak-ja-zrobic/) to już wiosną często pomysł zarzucamy.. Jedną z podstawowych kwestii, jakie stają przed wszystkimi ćwiczącymi, jest motywacja, albo raczej jej brak. By ją zwiększyć można wspomagać się aplikacjami treningowymi, które wyznaczają cele, nawet nieduże, byle regularne. Praca nad poprawą kondycji musi rozpocząć się w głowie, a nie od wykupienia karnetu na siłownię, z którego później i tak przy pierwszej okazji postanowimy nie korzystać...

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje