sobota, 7 maja 2022 04:52

To zaskakujące, ekspert wyjaśnia, czy najstraszniejszy rozkaz Putina zostanie wykonany

Autor Mirosław Haładyj
To zaskakujące, ekspert wyjaśnia, czy najstraszniejszy rozkaz Putina zostanie wykonany

Dziennikarz śledczy z międzynarodowego zespołu Bellingcat, wieloletni specjalista od spraw militarnych Rosji Christo Grozev powiedział w rozmowie z ukraińską telewizją, że rozkaz Władimira Putina o użyciu bomby atomowej zostanie zignorowany przez jego najbliższe otoczenie.

Od pewnego czasu Putin ostrzega, że jeśli państwa wspierające Ukrainę nie ustaną w niesieniu pomocy, jego żołnierze użyją bomby atomowej. Wojska nuklearne Rosji zostały postawione w stan gotowości niedługo po rozpoczęciu wojny.

Dziennikarz śledczy z międzynarodowego zespołu Bellingcat, wieloletni specjalista od spraw militarnych Rosji Christo Grozev powiedział w rozmowie z ukraińską telewizją, że rozkaz Władimira Putina o użyciu bomby atomowej zostanie zignorowany przez jego najbliższe otoczenie. Powodem takiego działania ma być pogarszający się stan zdrowia Putina.

Dodatkowo generalicja Rosji obawia się, że po odsunięciu Putina od władzy dowódcy zostaną straceni w wyniku grożących im procesów, takich jak norymberskie po II wojnie światowej.

Inf.: Radio Zet

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje