czwartek, 15 lipca 2021 12:16

Czym się kierować, wybierając stomatologa?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym się kierować, wybierając stomatologa?

Wciąż wiele osób obawia się wizyt u dentysty, bowiem wydaje im się, że leczenie stomatologiczne zawsze musi wiązać się z ogromnym bólem. Nie jest to oczywiście prawda, bowiem jeśli dokonamy przemyślanego wyboru stomatologa, to możemy mieć pewność, że zadba o nasze zęby, jak i komfort podczas wizyty. W poszukiwaniu takiego specjalisty warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Co jest najważniejsze? Sprawdź!

Doświadczenie

Jest to właściwie najważniejsze kryterium, na które powinniśmy rzucić okiem. Nie ma sensu wybierać gabinetu stomatologicznego, który nie może pochwalić się żadnym doświadczeniem, bowiem nie możemy mieć pewności, czy specjaliści tam zatrudnieni na pewno dobrze wyleczą nasze zęby, czy nie wystąpią jakieś powikłania po leczeniu. Lata doświadczenia są najlepszą gwarancją tego, że stomatolog jest w stanie rozwiązać każdy problem związany z uzębieniem.

Indywidualne podejście do pacjenta

Wizyty w gabinetach stomatologicznych bywają stresujące, ponieważ nie każdy stomatolog indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Pamiętajmy, że do dentystów przychodzą różni pacjenci - zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, zatem dobry lekarz powinien wiedzieć, jak obsłużyć wszystkich pacjentów, uwzględniając to, że każdy wymaga innego podejścia. Szczególnie ważne jest też to, aby stomatolog był delikatny. Niektórzy mają bardzo niski próg bólu, więc dentysta zawsze powinien proponować znieczulenie, dzięki któremu pacjent nic nie poczuje i nie będzie zrażony do kolejnych wizyt w tym miejscu. W innym przypadku najprawdopodobniej pacjent nigdy już nie wróci do tego lekarza.

Specjalizacje

W poszukiwaniu odpowiedniego gabinetu stomatologicznego powinniśmy rzucić okiem na jego specjalizację. To szczególnie istotne wtedy, gdy mamy kilka problemów do rozwiązania - np. chcemy uzupełnić ubytki w zębach oraz wyprostować zęby. Oto rozszyfrowane specjalizacje lekarzy:

  • ortodonta - leczy wady zgryzu;
  • periodonta - leczy choroby dziąseł;
  • protetyk - wykonuje protezy zębowe;
  • endodonta - leczy zęby kanałowo;
  • pedodonta - leczy zęby u najmłodszych.

W zależności od rodzaju problemu, z jakim się zmagamy, powinniśmy udać się do odpowiedniego lekarza. Często jest tak, że w jednym gabinecie stomatologicznym znajdziemy kilku specjalistów, lecz nie zawsze. Trzeba zatem rzucić na to okiem przed zarezerwowaniem wizyty w wybranym miejscu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje