wtorek, 16 kwietnia 2024 09:48

Debata Miszalski vs. Gibała. O czym dyskutowali?

Autor Katarzyna Domagała
Debata Miszalski vs. Gibała. O czym dyskutowali?

W TVP Info odbyła się debata kandydatów na prezydenta Krakowa przed drugą turą wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia. Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała odpowiadali zarówno na pytania redakcji, mieszkańców, jak i wzajemne. Dyskutowali m.in. o sporcie, zieleni, finansach oraz inwestycjach mieszkaniowych.

Trwa kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich w Krakowie. Dwóch kandydatów, którzy przeszli do niej, czyli Łukasz Gibała i Aleksander Miszalski, spotkało się w starciu dyskusyjnym. Debatę zorganizowało TVP Info.

Sport amatorski czy wielkie imprezy?

Jedno z pytań dotyczyło kwestii sportu w mieście. Redakcja TVP Info pytała o to, czy kandydaci obstają za organizacją wielkich imprez sportowych w mieście, takich jak np. igrzyska olimpijskie. Zarówno Aleksander Miszalski, jak i Łukasz Gibała odpowiedzieli, że bardziej skłaniają się ku rozwojowi sportu amatorskiego, w tym sportu dla dzieci. Łukasz Gibała zaproponował kilka rozwiązań i był jednoznacznie przeciwny organizacji dużych imprez sportowych w mieście. Jego zdaniem są one dla miasta jedynie kosztem. Z kolei Aleksander Miszalski stwierdził, że Kraków nie powinien rezygnować z wielkich przedsięwzięć sportowych.

Wysokościowce i zieleń w mieście

Łukasz Gibała został zapytany o budowę osiedli wysokościowców. Wyraził on jednoznaczną aprobatę i powiedział, że najlepszą lokalizacją dla nich mogą być Rybitwy lub wschodnia część Nowej Huty. Z kolei Aleksander Miszalski odpowiadał na pytanie dotyczące ochrony zieleni w mieście i jej najważniejszych aspektów. Jego zdaniem zieleń w Krakowie nie jest wystarczająco dobrze chroniona. Potrzeba również więcej terenów zielonych, na przykład parków.

Deweloper odpowiada na zarzuty Gibały. “Twierdzenie nieprawdziwe”
Strabag odniósł się do zarzutów, że jest wśród deweloperów, którzy finansowali “hejterską, brudną i nielegalną kampanię, wymierzoną w Łukasza Gibałę”

Emocjonujące pytania wzajemne

Kandydaci zadawali sobie również wzajemne pytania, które nie były pozbawione emocji i przytyków. Aleksander Miszalski zapytał Gibałę, dlaczego nazwał jego elektorat pijanymi turystami i deweloperami. Łukasz Gibała przyznał, że właśnie wypowiedział takie słowa zarzucając Miszalskiemu, że piastując stanowisko radnego jednocześnie promował swoje hostele w Krakowie, a konsekwencji złe nawyki turystów. Miszalski zanegował taki pogląd. Kandydaci spierali się również w sprawie przyznawania koncesji na alkohol restauracjom i barom, a także prohibicji dot. sprzedaży i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Całość debaty dostępna jest na TVP Info.

Kosiniak-Kamysz: Mam nadzieję, że Olek zostanie prezydentem
Wicepremier i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oficjalnie udzielił poparcia Aleksandrowi Miszalskiemu w wyborach na prezydenta Krakowa.

Źródło: TVP Info

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka