poniedziałek, 7 stycznia 2019 14:00

Dębica: Magiczne poduchy po raz trzeci wspomogą WOŚP

Autor Marzena Gitler
Dębica: Magiczne poduchy po raz trzeci wspomogą WOŚP

W tym roku już po raz trzeci w Galerii Dębickiej będzie można „wychuchać” sobie najskrytsze marzenie. Cały dochód z akcji „Szyjemy magiczne poduchy na miarę WOŚP” trafi na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się 13 stycznia 2019.

Akcję szycia magicznych poduch organizuje Stowarzyszenie „Milenium- Brzeźnica 2007”, które prowadzi Akademię Małego Strażaka. Poduchy są jedyne i niepowtarzalne, gdyż nadruki na nich są specjalnie zaprojektowane tylko dla nas przez artystę grafika Arkadiusza Domarackiego.

Na poduchach w pierwszej edycji pojawił się  strażak, potem był wóz strażacki, a w tym roku kolej na hydrant. Taki rysunek znajdzie się na „jaśku” - oczywiście w wersjach dla chłopców oraz dla dziewczynek.  Cały dochód z akcji „Szyjemy magiczne poduchy na miarę WOŚP” naturalnie przekażemy na rzecz Fundacji Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi mali druhowie są wolontariuszami zarejestrowanymi w sztabie organizowanym w Dębicy.

Jak zdobyć magiczną poduchę? Każda osoba, która w Galerii Dębickiej w dniu 27 finału WOŚP - tj. 13 stycznia 2019r zechce wrzucić do puszki parę złotych zostanie zaproszona do stoiska Akademii Małego Strażaka. Najpierw wybierze sobie ręcznie uszyte przez małych druhów i ich rodziców czerwone małe serduszko. Żeby zadziałała „magia” musi zamknąć je w dłoniach, pomyśleć sobie życzenie i chuchnąć trzy razy w serduszko, by marzenie się spełniło. Potem serduszko trafi do środka poduchy, a wolontariusze dyżurujący przy maszynie do szycia, „magiczną” nitką zaszyją serce w poduszce. Trzeci krok to wybór poszewki – a warto podkreślić, że w tym roku jest aż 6 rodzajów do wyboru.  Na koniec, aby poduszka przez nas wytypowana „była zadowolona” pakujemy ją do kartonu, który na miejscu można ozdobić w przygotowanej przez nas strefie zdobień. I gotowe! Marzenie nasze na pewno się spełni!

Informacyjnie pragniemy przekazać, że ilość poduch jest ograniczona. W ubiegłym roku mieliśmy 400 sztuk. W tym ciut zwiększamy liczbę i poduch będzie 500! Zapraszamy naturalnie do nas i kto pierwszy ten lepszy. Będziemy od godziny 10.00 do 18.00.

Atrakcji organizowanych z sercem i od serca w Dębicy tym dniu będzie więcej. Niektóre są naprawdę niesamowite, co cieszy ponieważ wiele osób potrzebuje tylko impulsu, by stworzyć coś magicznego oraz przyciągnąć do siebie ludzi, a w człowieku przecież największy potencjał i siła. Zdajemy sobie sprawę, że WOŚP ma sporo przeciwników i jest wiele „osobników”, którzy się nie angażują. Rozumiemy i szanujemy każdego zdanie i poglądy. Trzeba jednak pamiętać, że tylu jest gdzieś wokół nas osób, które potrzebują pomocy. Niezależnie  od wszystkiego to nasza pomoc powinna być zawsze szczera i prawdziwa. Pamiętajmy także, że codzienne zwyczajne zaoferowanie pomocy, chęć ułatwiania komuś życia, też jest pomaganiem czyli czymś wyjątkowym.

Nasza inicjatywa szycia poduch przez wolontariuszy to nie tylko zbiórka pieniędzy ale także pokazuje małym druhom, że chcieć to móc oraz jest to szansa na zdobycia nowych doświadczeń. Sami  ochotnicy twierdzą, że dzięki zaangażowaniu w wolontariat lepiej poznają problemy świata oraz zagadnienia, z którymi bezpośrednio się stykają. Uczymy przy okazji  wrażliwości i wzajemnej życzliwości. Druhowie nawiązują nowe znajomości i stają się bardziej koleżeńscy. Uczą się pomagać, zdobywają mnóstwo nowych umiejętności, np. komunikacji, przełamują wstyd ale przede wszystkim mają w tym dniu poczucie bycia potrzebnym. Podczas tej akcji my, wspólnie ze wszystkimi osobami, które nas odwiedzają, mamy wiele radości, satysfakcji i poczucie spełnienia. Pomaganie w Akademii pozwala małym adeptom stać się lepszymi oraz bardziej dojrzałymi i odpowiedzialnymi.

Zapraszamy!

Agnieszka Żurek

Dębica - najnowsze informacje