wtorek, 27 sierpnia 2019 09:34

Dębiccy harcerze na Zlocie Chorągwi Podkarpackiej

Autor Marzena Gitler
Dębiccy harcerze na Zlocie Chorągwi Podkarpackiej

W dniach 8-13 sierpnia 2019 r. niemal trzydziestoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica uczestniczyła w Zlocie Chorągwi Podkarpackiej ZHP nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Kilkuset uczestników zlotu z całego Podkarpacia stworzyło wspólnie „Obóz nad jeziorem” spędzając razem czas podczas różnorodnych aktywności.

Program zlotu odnosił się do słów „Z tej ziemi” wziętych z przesłania św. Jana Pawła II. Podczas zlotu uczestnicy zgłębiali lokalną tożsamość w różnych wymiarach. Stąpali po okolicznych terenach w ramach wędrówek, poznawali ludzi podczas służby pełnionej na rzecz społeczności np. w domu dziecka czy domu pomocy społecznej. Nie brakło też zajęć w bliskości z naturą – biwakowania jak również harcerskich obrzędów i specjalności. Wieczorową porą miasteczko zlotowe tętniło życiem – atrakcją jedno z wieczorów był koncert zespołu Luxtorpeda.

Dębicką reprezentację tworzyli harcerze z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika. Komendantem całego przedsięwzięcia był phm. Artur Kowalski HR – instruktor Hufca ZHP Dębica, Skarbnik Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Udział dębickich harcerzy był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

mat. prasowe

Dębica - najnowsze informacje