środa, 14 kwietnia 2021 12:46

Do tego tarnowskiego sklepu będzie można pójść tylko ze skierowaniem

Autor Aleksandra Tokarz
Do tego tarnowskiego sklepu będzie można pójść tylko ze skierowaniem

Już wkrótce w Tarnowie otwarty zostanie sklep socjalny. Skorzystać będą mogły z niego wyłącznie osoby, które dysponować będą specjalnym skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Z dobrodziejstw niskich cen będą mogły korzystać rodziny, osoby samotne oraz starsze, mające skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Skierowania będą dostępne zarówno dla osób, które już korzystają z pomocy ośrodka, jak i dla tych, które planują to uczynić. Szczegółowe progi dochodowe oraz wiekowe będą znane po rozstrzygniętym konkursie, ale będą wyglądały podobnie do obowiązujących w innych miejscowościach – tłumaczy samorząd miasta.

W maju ma zostać ogłoszony konkurs na prowadzenie sklepu. Udział w nim będą mogły wziąć organizacje pozarządowe. Projekt będzie współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

Tarnów. Do szczepienia dowiozą … autobusy
Dwie dodatkowe linie autobusowe dowiozą i odwiozą tarnowian na szczepienia pod halę przy ul. Gumniskiej. 19 kwietnia rusza tam masowy punkt szczepień przeciw Covid-19.

W sklepach socjalnych można zakupić pełnowartościowe produkty - artykuły spożywcze, higieniczne, chemię oraz ubrania. Prawdopodobnie będą też obowiązywać limity zakupów na jedną osobę.

Dokładna lokalizacja sklepu będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu konkursu. Obiekt ma zostać otwarty w połowie roku.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje