czwartek, 12 października 2023 22:00

Donald Tusk w Chrzanowie: „Jesteśmy o krok od zwycięstwa”

Autor Marzena Gitler
Donald Tusk w Chrzanowie: „Jesteśmy o krok od zwycięstwa”

Donald Tusk na finiszu kampanii był dziś w Chrzanowie. Wsparł kandydatów KO w wyborach parlamentarnych i wolontariuszy Obywatelskiej Kontroli Wyborów. - Trzeba głosować w taki sposób, żeby odsunąć skutecznie PiS od władzy, żeby odebrać wszystkie możliwe preteksty i możliwości kuglowania i kombinowania po wyborach - zachęcał.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej spotkał się w Chrzanowie w Sokole tuż po godz. 10 z wolontariuszami Obywatelskiej Kontroli Wyborów, którzy będą czuwać nad rzetelnością przebiegu wyborów i liczenia głosów.  

W gorącej atmosferze Donald Tusk ostrzegał, że nie tak łatwo będzie odsunąć PiS od władzy. - Oni są gotowi – i mówię to z własnego doświadczenia, ale też z waszego doświadczenia z ostatnich lat – do różnych złych rzeczy. Ta władza przekracza wszystkie granice cynizmu i egoizmu, ale zawsze cofa się przed siłą. To, że jesteśmy dzisiaj silni, to jest zasługa tych tysięcy zwykłych Polek i Polaków, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i między innymi zgłosili się – a to jest blisko 100 tysięcy ludzi – właśnie do tego, żeby przypilnować tych wyborów – mówił polityk.

Jak podkreślał, bardzo ważne jest, żeby Koalicja Obywatelska uzyskała jak najlepszy wynik. - Kiedy 2 czy 3 tygodnie temu pojawiły się po raz pierwszy publicznie te obawy, że mniejsze partie demokratyczne mogą nie przejść progu, nie wejść do parlamentu i byłaby to wielka premia dla PiS-u. Wtedy nie wahałem się ani przez moment i wezwałem wszystkich wyborców Trzeciej Drogi, Lewicy, żeby spokojnie głosowali na swoje partie. Żeby każdy wziął na siebie odpowiedzialność za swoich kandydatów” – mówił w Chrzanowie. - Po 2 tygodniach mamy bardzo dobrą informację – nie ma już tego problemu. Wszystkie partie demokratyczne wejdą do parlamentu, te mniejsze też - zdradził Donald Tusk.

Lider PO podkreślał, że bardzo ważna jest mobilizacja. - Trzeba głosować w taki sposób, żeby odsunąć skutecznie PiS od władzy, żeby odebrać wszystkie możliwe preteksty i możliwości kuglowania i kombinowania po wyborach - przekonywał.

Zdaniem lidera PO Koalicja jest w stanie wygrać wybory i zająć pierwsze miejsce. - Najlepszą gwarancją tego, że oni nas nie oszukają, że wyrok wyborców, nasze zwycięstwo będzie oznaczało szybkie, harmonijne przejęcie władzy i utworzenie rządu, jest pokonanie PiS-u – zachęcał Tusk w Chrzanowie. - Jesteśmy naprawdę o krok od zwycięstwa. Naprawdę w niedzielę wieczorem możemy się dowiedzieć, że KO jest zwycięzcą tych wyborów – zapewnił Tusk.

W spotkaniu wzięli udział kandydaci KO z Małopolski, którzy nie kryli entuzjazmu, że otrzymali tak silne wsparcie na koniec kampanii.

fot. Fb. Marek Sowa Posel na Sejm RP

Wybory 2023 - najnowsze informacje

Rozrywka