piątek, 1 marca 2024 16:01

Dramat w Szczecinie. Auto wjechało w tłum pieszych. Trwa akcja ratunkowa

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat w Szczecinie. Auto wjechało w tłum pieszych. Trwa akcja ratunkowa

Do bardzo groźnego wypadku doszło tuż po godzinie 15:00 na placu Rodła w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Kierowca samochodu potrącił na przejściu dla pieszych grupę osób. Według informacji przekazanych przez lokalne media, poszkodowanych jest 17 osób – dwie z nich jest w stanie krytycznym.

Dramat rozegrał się tuż po godzinie 15:00 na Placu Rodła w centrum miasta. W godzinach szczytu miejsce to uczęszczane jest przez wiele osób. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że rozpędzone auto wjechało w grupę ludzi przechodzących przez przejście dla pieszych. Kierowca pojazdu ruszył dalej, a następnie uderzył w trzy kolejne samochody. Poszkodowanych jest co najmniej 17 osób, w tym troje dzieci. Dwie osoby są w stanie krytycznym.

🚒🚒 Plac Rodła Szczecin 🚒🚒 Kierujący samochodem osobowym marki ford z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi wprost w ...

Opublikowany przez Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim Piątek, 1 marca 2024

– Straszna tragedia na Placu Rodła. Myślami z rodzinami poszkodowanych. Na miejscu oprócz służb są także psychologowie MOPR – poinformował za pośrednictwem Facebooka prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Straszna tragedia na Placu Rodła. Myślami z rodzinami poszkodowanych. Na miejscu oprócz służb są także psychologowie...

Opublikowany przez Prezydent Szczecina Piątek, 1 marca 2024

Sprawca tego dramatycznego zdarzenia, który początkowo uciekł z miejsca wypadku, został już zatrzymany. To 33-letni Polak. Obecna na miejscu policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku. Sytuacja jest dynamiczna.

Fot. Ilustracyjne/Screen z Facebooka

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka