czwartek, 4 lutego 2021 11:19

Drugi etap remontu mostu w Ostrowie. Rusza przetarg

Autor Aleksandra Tokarz
Drugi etap remontu mostu w Ostrowie. Rusza przetarg

Skutki związane z zamknięciem mostu w Ostrowie szczególnie odczuwają mieszkańcy gminy Wierzchosławice. Przeprawa jest nieprzejezdna od listopada 2019 roku, gdyż zdaniem ekspertów most mógł się zawalić pod własnym ciężarem. Starostwo w Tarnowie ogłosiło przetarg na drugi etap remontu przeprawy. Pozostaje najważniejsze pytanie – kiedy będzie gotowa?

40 milionów złotych to koszt prac, które mają przywrócić przeprawie w Ostrowie dawny blask. Mimo, iż inwestycja nie ma zapewnionego finansowania, władze powiatu zdecydowały się na ogłoszenie przetargu.

Starostwo wciąż czeka na decyzję o wsparciu zadania z budżetu centralnego. Co ważne, pieniądze muszą dotrzeć na konto powiatu do końca marca. Wtedy bowiem planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą. Władze zakładają, że inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu centralnego w 80 procentach. Resztę powiat dołoży z własnego budżetu.

Przypomnijmy, pierwszy etap remontu zakończył się w minionym roku. Jak zapowiadają władze powiatu, przeprawa ma być przejezdna do końca tego roku.

Tarnów - najnowsze informacje