piątek, 15 października 2021 08:40

Jeśli szukasz mieszkania w Nowym Targu - dziś startuje nabór wniosków

Autor Edyta Sowa
Jeśli szukasz mieszkania w Nowym Targu - dziś startuje nabór wniosków

Kto chce mieć nowe mieszkanie w dobrej lokalizacji, musi się śpieszyć. Doskonale zlokalizowane miejsce z malowniczymi widoki to świetlana przyszłość dla 130 posiadaczy nowych mieszkań na osiedlu Polana Szaflarska przy ul. Sikorskiego. Jest to oferta dla najemców inwestycji w Nowym Targu, która już od 15 października będzie dostępna na rynku.

W Nowym Targu, podobnie jak w innych miejscach, nabór do mieszkań prowadzony jest dwuetapowo. Za pierwszy z nich odpowiada samorząd, który w drodze uchwały Rady Miejskiej, określił kryteria pierwszeństwa. W Nowym Targu radni zadecydowali, że pierwszeństwo w najmie będą miały:

-osoby nieposiadające mieszkania

- płacące podatki w Nowym Targu

- rodziny z dziećmi

-samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny zastępcze.

– Ta inwestycja daje duże nadzieje dla tych, którzy czekają na mieszkanie. Powstaje ona w bardzo dobrym miejscu – budują tu inni deweloperzy i te mieszkania szybko znajdują nabywców. Budowany węzeł Nowy Targ Południe daje możliwość szybszego dojazdu do stolicy Małopolski – będzie można zatem mieszkać w Nowym Targu i pracować w Krakowie, bo ten czas dojazdu będzie znacznie krótszy. Liczę na to, że zainteresowanie tymi mieszkaniami będzie bardzo duże – podkreślił Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

Po zaaplikowaniu ( do 5 listopada ! ) każdy chętny będzie musiał złożyć dokumenty potwierdzające informacje zawarte we wniosku. Na ich dostarczenie będzie miał 30 dni od rejestracji wniosku. Następnie nowotarski urząd dokona weryfikacji i uszereguje wnioski zgodnie z kryteriami pierwszeństwa wynikającymi z uchwały.

Za drugi etap naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Jest to weryfikacja zdolności czynszowej, czyli najemca sprawdzany jest pod kątem finansowym. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca o mieszkanie przy ul. Sikorskiego zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym mieście również powstaną mieszkania budowane w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Ta inwestycja jest bliska memu sercu. Mam nadzieję, że będzie to wyjątkowe miejsce także dla jej przyszłych mieszkańców, którzy będą mogli korzystać ze wszystkich uroków tej lokalizacji – powiedziała Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.

Na inwestycję w Nowym Targu składa się 130 mieszkań, dwu- i trzypokojowych, które mieszczą się w pięciopiętrowym budynku. Całość powstaje w doskonałej lokalizacji – dobrze skomunikowana i daje łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż Białego Dunajca, a także rezerwat Bór na Czerwonem.

Za realizację tej inwestycji odpowiada Chemobudowa-Kraków. Budowa w Nowym Targu wystartowała 16 grudnia 2020 roku. W zaledwie 9 miesięcy po jej rozpoczęciu osiągnęła stan surowy zamknięty. Obecnie prowadzone są m.in. prace związane z tynkowaniem ścian w mieszkaniach. Rozpoczęto wykonywanie elewacji budynku, a także roboty drogowe od strony ul. Szaflarskiej. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 2 kwartał 2022.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie. W 2021 roku spółka uruchomiła nabory do ponad 2 tysiące mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie, Toruniu, Wrześni i Łowiczu wpłynęło ponad 10 tysięcy wniosków.

Aby aplikować o najem wystarczy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie www.nowytarg.mdr.pl. Nabór potrwa do 5 listopada br.

info i foto. UM Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje