czwartek, 4 listopada 2021 07:15

Ekspert: Obostrzenia lokalne już dawno powinny być wprowadzone

Autor Mirosław Haładyj
Ekspert: Obostrzenia lokalne już dawno powinny być wprowadzone

Zdaniem doktora Grzesiowskiego w kolejnych tygodniach epidemia koronawirusa w Polsce przekroczy następne granice. W jego opinii rząd powinien zdecydować się na wprowadzenie lokalnych obostrzeń.

3 listopada podczas konferencji prasowej doktor Grzesiowski (ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID-19) komentował aktualną sytuację epidemiczną.

Jego zdaniem obostrzenia na poziomie lokalnym powinny być już dawno wprowadzone. W opinii eksperta NRL rząd powinien wziąć pod uwagę fakt, iż w niektórych regionach Polski "sytuacja jest katastrofalna". Dr Grześkowski wyjaśnił, że w pierwszej kolejności powinno się ograniczyć imprezy masowe w zamkniętych pomieszczeniach:

– Wszelkie imprezy masowe odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach powinny być pierwszym działaniem ograniczającym. Jak również wprowadzenie zasady masek jako obowiązkowej. Tu już nie ma dyskusji, to powinien być obowiązek ustawowy (...). Kolejna sprawa to element z rozróżniania osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Nie ma wątpliwości, że osoba niezaszczepiona jest bardziej niebezpieczna dla otoczenia - przenosi wirusa dłużej i bardziej intensywnie.

Czytaj również:

Lockdownu miało nie być, tymczasem rząd pracuje nad obostrzeniami. W kogo uderzą?
Wiadomości Polska: Rząd tłumaczy, że aktualna sytuacja epidemiczna nie wymaga wprowadzania dodatkowych obostrzeń. Jak ustalił portal wp.pl, politycy pracują nad ewentualnymi obostrzeniami.
Rekomendują to od dawna, ale rząd ich nie słucha
Wiadomości Polska: Eksperci prognozują katastrofalne skutki 4. fali dla chorych i polskiej gospodarki. Rząd nie wprowadza w życie rekomendacji Rady Medycznej w sprawie m.in. ograniczenia dostępu do restauracji dla niezaszczepionych.

Inf.: tvn24.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje