środa, 16 grudnia 2020 09:22

Ewakuacja 11-piętrowego bloku w Tarnowie! Przyczyną – groźba wysadzenia

Autor Aleksandra Tokarz
Ewakuacja 11-piętrowego bloku w Tarnowie! Przyczyną – groźba wysadzenia

Dramatyczne sceny rozegrały się przy ul. Garbarskiej w Tarnowie. Z powodu groźby wysadzenia 11-piętrowego bloku ewakuowano 35 mieszkańców 22 mieszkań.

Nad ranem zaniepokojeni mieszkańcy bloku przy ul. Garbarskiej zgłosili w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że jeden z mieszkańców, który zajmuje lokal na ostatnim piętrze, odgraża się, że wysadzi cały blok.

-Z mieszkania powyrzucał część rzeczy, a na klatce schodowej czuć ulatniający się gaz - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Informację przekazano do służb ratunkowych miasta. Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie gazowe, policję. Powiadomiono sztab kryzysowy urzędu miasta oraz policyjnych negocjatorów. W tym samym czasie policjanci próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną, który groził mieszkańcom bloku. Jednocześnie policjanci oraz funkcjonariusze tarnowskiej Straży Miejskiej poinformowali mieszkańców bloku o grożącym niebezpieczeństwie i ich ewakuowali.

Z 22 mieszkań wyprowadzono 35 osób, które gromadziły się przed blokiem.

-Po kilkudziesięciu minutach policjanci będący przed mieszkaniem mężczyzny nawiązali z nim kontakt i doprowadzili do sytuacji, w której otworzył on drzwi. W tym momencie podjęli interwencje i obezwładnili mężczyznę. W mieszkaniu unosił się charakterystyczny zapach ulatniającego się gazu. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań – dodaje rzecznik.

Zatrzymany to 56-letni mieszkaniec bloku, który trafił w ręce lekarzy. Na miejscu podjęto czynności oględzin mające na celu zebranie materiału dowodowego. Zostanie wszczęte postępowanie, które zostanie objęte nadzorem prokuratora. Za sprowadzenie zagrożenia mężczyzna może usłyszeć zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Tarnów - najnowsze informacje