czwartek, 2 listopada 2023 14:35

Facebook i Instagram będą płatne? Ceny zwalają z nóg

Autor Patryk Trzaska
Facebook i Instagram będą płatne? Ceny zwalają z nóg

Czy już niedługo za korzystanie z Facebooka, czy Instagrama będziemy musieli płacić? Brzmi abstrakcyjnie, jednak to prawda. Firma Meta zapowiedziała możliwość wykupienia „konta bez reklam” na swoich portalach społecznościowych.

Facebook i Instagram to ogromne platformy społecznościowe należące do firmy Meta. Dotychczasowo korzystanie z nich było całkowicie darmowe, co przełożyło się na ogromną powszechność i rozpoznawalność marki. Teraz jednak na horyzoncie widać zmiany.

Meta poinformowała swoich użytkowników o wprowadzeniu nowej subskrypcji przeznaczonej dla użytkowników Europy Środkowej. Po wykupieniu pakietu otrzymamy tzw. „konto bez reklam”, które ma w założeniu ograniczyć do zera wyświetlanie na platformie treści komercyjnych.

Okazuje się jednak, że koszt takiej usługi nie będzie mały. Subskrypcja ma kosztować miesięcznie 9,99 euro w przypadku dostępu przez Internet (przy obecnym kursie jest to 44,56 zł). Koszt jednak wzrośnie do 12,99 euro (57,82 zł), jeżeli będziemy chcieli korzystać z dostępu mobilnego przez Androida czy Apple.

Aby móc wykupić nowy pakiet firmy Marka Zuckerberga trzeba będzie posiadać ukończone 18 lat. Jak zapewnia platforma, wykupienie subskrypcji nie będzie obowiązkowe, a każdy, kto będzie chciał korzystać z Facebooka czy Instagrama na dotychczasowych warunkach, będzie miał taką możliwość. Jak będzie to wyglądać w praktyce, przekonamy się już niedługo.

foto ilustracyjne: pixabay

Rozrywka - najnowsze informacje

Rozrywka