poniedziałek, 29 marca 2021 17:12

[Foto] Zobacz, jak Brzesko przygotowało się na Wielkanoc

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Zobacz, jak Brzesko przygotowało się na Wielkanoc

Na tydzień przed Wielkanocą brzeski Rynek został udekorowany pięcioma dużymi pisankami, których obecność wprowadzić ma mieszkańców naszej gminy w świąteczny nastrój. Największa z nich razem ze stojakiem sięga wysokości 1,5 metra, cztery pozostałe mają po 75 centymetrów.

Pisanki zostały zakupione przez Urząd Miejski. Wielkanocnymi motywami ozdobiły je panie opiekujące się świetlicami wiejskim z terenu gminy Brzesko – Elżbieta Loranty z Jadownik, Celina Słowik ze Sterkowca i Iwona Tomasik z Mokrzysk – oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury.

Już drugi raz z rzędu zostaliśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji przedświątecznego kiermaszu popularyzującego wielkanocne zwyczaje i obrzędy, a przy okazji promującego lokalnych przedsiębiorców z branży spożywczej i restauratorów. Wielka szkoda, bo ostatnie takie wydarzenie, które odbyło się przed blisko dwoma laty, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Wierzyłem gorąco, że jednak tym razem dane mi będzie spotkać się z mieszkańcami gminy na brzeskim Rynku i złożyć wszystkim osobiście świąteczne życzenia

mówi Tomasz Latocha i dodaje:

Niech te pisanki ustawione w centralnym miejscu miasta będą dla Państwa wyrazem wspólnego poszanowania wielkanocnych tradycji. Błogosławionych Świąt. Bądźmy zdrowi.

Inf.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje