czwartek, 21 stycznia 2021 12:05

30 tys. kary dla stacji w Koninkach? Funkcjonariusze na limanowskim stoku - będą kary i wnioski do sanepidu?

Autor Aleksandra Tokarz
30 tys. kary dla stacji w Koninkach? Funkcjonariusze na limanowskim stoku - będą kary i wnioski do sanepidu?

Dostępna dla „uczestników spotkania służbowego w temacie partii o nazwie Strajk Przedsiębiorców” jest stacja narciarska w Koninkach, w gminie Niedźwiedź. Wczoraj policja przeprowadziła kontrolę obiektu.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę stacji narciarskiej i kolei linowej Tobołów w Koninkach.

- Wbrew obowiązującym przepisom,  policjanci ujawnili osoby korzystające czynnie ze stoku narciarskiego - informuje w rozmowie z naszą redakcją rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej asp. Jolanta Batko.

Jak dodaje rzeczniczka, wszczęto czynności wyjaśniające wobec właściciela stoku narciarskiego i prawdopodobnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Limanowej.

- Mowa o czynie z art. 116 par. 1 kodeksu wykroczeń – informuje asp. Jolanta Batko.

Zorganizowała Strajk Kobiet w Limanowej. 17-latka stanie przed sądem
Policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie 17-latki, która w Limanowej zorganizowała manifestację w ramach Strajku Kobiet. Dziewczyna odpowie za naruszenie przepisów o zachowaniu się w miejscu publicznym. Wniosek o ukaranie 17-latki został skierowany do sadu 14 stycznia. Te informacje potwierdza…

Ponadto komenda ma także skierować wniosek do powiatowego inspektora sanitarnego w Limanowej. W ramach takiego postępowania właścicielowi stoku może grozić kara w wysokości do 30 tys. zł.

Ostoja Koninki jest jedyną stacją narciarską na Limanowszczyźnie, która we wtorek wznowiła działalność. W mediach społecznościowych poinformowano, że wyciąg jest dostępny dla kilku grup. Mowa o wszystkich uczestnikach „spotkania służbowego”, organizowanego na górnej Stacji Kolei Linowej Tobołów, w temacie Partii o nazwie Strajk Przedsiębiorców.

Powiat limanowski: Ośrodek narciarski zapowiada otwarcie. „Spotkanie służbowe” co 15 minut
Dziś działalność rozpoczyna stacja narciarska Ostoja Koninki i kolej linowa. Dostępna będzie dla „uczestników spotkania służbowego w temacie partii o nazwie Strajk Przedsiębiorców”. Spotkania będą odbywać się cyklicznie przez cały dzień co 15 min. „Vetujecie?” - zapytał ktoś w internecie. „Nie, bę…

- Spotkania będą odbywać się cyklicznie przez cały dzień co 15 min – czytamy w internetowym komunikacie. - Jest również, możliwość udostępnienia naszej trasy narciarskiej, która posiada homologację FIS dla osób zrzeszonych w PZN na potrzeby realizacji treningów oraz zawodów pod egidą PZN, zgodnie z przepisami rozporządzenia epidemicznego z dnia 21.12.2020 r.

fot. Facebook/Ostoja Koninki

Limanowa - najnowsze informacje