czwartek, 8 lipca 2021 14:44

Gadżety do domowego SPA - jakie wybrać?

Autor kal
Gadżety do domowego SPA - jakie wybrać?

Tempo życia stale przyspiesza. Ciężko jest się zatrzymać i jeszcze ciężej jest znaleźć czas na chwile wytchnienia. Jednak o odpoczynku nie można zapominać. To bardzo ważna część naszego życia. Pozwala na regenerację i nabranie nowych sił. Dlatego jeśli nie masz czasu na długie zabiegi, to warto zaopatrzyć się w gadżety domowego SPA. Które warto wybrać?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to odmładzający zabieg, który możesz wykonać samodzielnie w domu przy pomocy specjalnego urządzenia. Dzieli się na dwie wersje - igłową i bezigłową, jednak to ta pierwsza przynosi największe rezultaty. Zabieg mezoterapii polega na dostarczeniu substancji odżywczych i leczniczych w głąb skóry. Specjalnym rollerem wykonujesz mikronakłucia skóry, które umożliwiają dotarcie substancji aktywnych w głąb skóry. To świetna propozycja dla skóry zmęczonej, która potrzebuje intensywnego odżywienia. Zabieg mezoterapii możesz wykonać także na dekolcie, brzuchu czy pośladkach w ramach walki z cellulitem lub innymi niedoskonałościami.

Przyrządy do masażu

Masaż w salonie nie należy do najtańszych przyjemności. W dodatku trzeba poświęcić czas na dojazd i powrót, co dodatkowo zabiera nam cenne minuty. Jednak masaż to jedna z najlepszych form relaksu. Jak więc rozwiązać ten problem? Możesz zaopatrzyć w urządzenia i gadżety do masażu w domu. Najprostszą propozycją jest szczotka z włosia lub z wypustkami. Masaż ciała taką szczotką, jest nie tylko odprężający, ale także poprawia krążenie i poprawia stan naszej skóry.

Jednak szczotką nie dosięgniemy we wszystkie zakamarki, problematycznym miejscem są plecy. Całościowym rozwiązaniem jest poduszka masująca. Czy wiesz, że przy regularnych masażach możesz zmniejszyć napięcie mięśniowe, zniwelować bóle kręgosłupa i zredukować stres? Poduszki masujące niosą ze sobą wiele korzyści. Co ważniejsze jest to rozwiązanie nie tylko do domu. Poduszkę masującą możesz zabrać ze sobą do samochodu i nawet do pracy!

Dodatki do kąpieli

Nie ma nic bardziej relaksującego po długim dniu niż kąpiel w towarzystwie olejków eterycznych, książki (i lampki wina). Kąpiele z olejkami nie tylko odprężają umysł, ale także regenerują i odżywiają skórę. Specjalne kompozycje zapachowe działają uspokajająco  i wpływają na ogólne rozluźnienie ciała. Taką kąpiel możemy uzupełnić masażem szczotką lub poduszką masującą. Wieczór z domowym SPA pomoże nam się zrelaksować i nabrać sił na kolejny dzień.

Więcej inspiracji znajdziesz na polski-portal.com.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje