niedziela, 5 czerwca 2022 17:56

Gdów. Zmarła Maria Mleczko. Była przykładem dla wielu mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Gdów. Zmarła Maria Mleczko. Była przykładem dla wielu mieszkańców

Zmarła Marii Mleczko, wieloletnia przewodniczącej niegowickiego Koła Gospodyń Wiejskich i długoletnia przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Gdów.

Marii Mleczko przez ponad 40 lat kierowała też grupą śpiewaczą Michalinki.

Marię Mleczko pożegnał wójt Zbigniew Wojas. "Śp. Pani Maria przez dziesięciolecia z oddaniem i wielkim zaangażowaniem inspirowała i motywowała członkinie Kół Gospodyń Wiejskich będąc najlepszym przykładem społecznika i orędownika roli organizacji kobiecych w naszej społeczności.

Była osobą niezwykle zaangażowaną w podtrzymanie tradycji, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz orędowniczką pięknej tradycji niegowickiej ziemi i jej związków z osobą księdza Karola Wojtyły.
Jako szefowa Gminnej Rady aktywizowała, wspierała, otaczała dobrym słowem nasze gospodynie i była niezmiernie dumna z ich każdego sukcesu. Godnie reprezentowała naszą gminę, jej tradycję i folklor na wydarzeniach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, a jej społeczna praca została doceniona przyznaniem m.in. srebrnego i złotego Krzyża Zasługi, medalu z okazji 150- lecia kółek rolniczych, medalu okolicznościowego wybitego z okazji nadania herbu Gminie Gdów" - przypomniał Zbigniew Wojtas.

"Rodzinie i Najbliższym śp. Marii Mleczko składam wyrazy współczucia i żalu" - napisał włodarz Gdowa.

inf. i fot. Fb. Gmina Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje