wtorek, 19 maja 2020 11:02

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Czy będzie to Kraków?

Autor Marzena Gitler
Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Czy będzie to Kraków?

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców poinformowały, gdzie odbędzie sie zaplanowana na jesień Eurowizja Junior 2020. Po zwycięstwie Viki Gabor z Krakowa, jako miejsce kolejnej edycji konkursu, brana była po uwagę stolica Małopolski. Niestety, epidemia pokrzyżowała te plany.

W komunikacie wysłanym przez TVP czytamy, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studiu, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

Choć mieszkańcy Krakowa i małopolscy fani Eurowizji mogą się czuć rozczarowani, najważniejsze, że w ogóle przeprowadzenie konkursu na jesieni tego roku brane jest pod uwagę. Wiadomo już jednak, że najprawdopodobniej odbędzie się bez udziału publiczności.

Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej Eurowizji Junior, „Rusz światem”, mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego. Takim działaniem jest bez wątpienia Eurowizja Junior. Cieszę się, że Telewizja Polska, po sukcesie ubiegłorocznej edycji, ponownie została wybrana na gospodarza - powiedział Maciej Łopiński, pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej.

Hasłem 18 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, która odbędzie się 29 listopada 2020 roku w Warszawie jest „Move The World” – „Rusz Światem”.  

foto: Viki Gabor fb

Kraków - najnowsze informacje