poniedziałek, 27 maj 2019 15:59

Dębno. Nietrzeźwy pędził 99 km/h w terenie zabudowanym

Napisała

Policjanci z Brzeska zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola drogowa nie zakończyła się jednak mandatem za popełnione wykroczenie. Podczas interwencji okazało się, że pirat drogowy jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 maja około godz. 16.15. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w Dębnie zmierzyli prędkość pędzącego w ich kierunku forda. Kierujący osobówką jechał 99 km/h w terenie zabudowanym. Z początku wydawało się, że kontrola drogowa zakończy się wysokim mandatem i punktami karnymi. Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Siedzący za kierownicą 40-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał około 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz nie tylko odpowie za przekroczenie prędkości, ale również za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Info: KWP Brzesko

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.