Podchodzi pod glana Wyróżniony

The Bastard promuje nowy album. Pochodzący z Myślenic zespół kilka tygodni temu wydał płytę, zatytułowaną „Ciężka dola rock'n'rolla”.

Dla tych, którzy jeszcze nie przesłuchali płyty: dlaczego taka „Ciężka dola rock'n'rolla”? :)

The Bastard: Cześć! Tytuł płyty jest adekwatny do tego, co obserwujemy, grając koncerty, przeglądając wszelakie portale społecznościowe. Jest to wynik rozmów z ludźmi po koncertach i nie tylko. Odmiana rock'n'rolla, którą gramy od 2007 roku – punk rock :) – zawsze była gdzieś na uboczu, gdzieś w tle, w podziemiu. Ta muzyka ma takie grono odbiorców, które zawsze było alternatywą, mniejszością pewnego rodzaju i my zdajemy sobie z tego sprawę, jednak nastały takie czasy, gdzie w dobie Internetu wyciągnąć kogoś na koncert jest sztuką trudniejszą niż parę lat temu. Poza tym koncertów jest cała masa, niejednokrotnie daty się pokrywają i jedna impreza wyklucza drugą, ludzie idący na koncert muszą wybierać itd.

Od wydania płyty minęło już kilka tygodni. Jesteście zadowoleni z efektu?

Premiera płyty miała miejsce 29 września. Pierwszym i najważniejszym efektem nowego wydawnictwa jest to, że w naszym kalendarzu koncertowym pojawiła się spora ilość koncertów w całej Polsce. Odkąd zaczęliśmy współpracę z Lou&Rocked Boys oraz Oldschool Records, możemy śmiało stwierdzić, że coś się ruszyło. Oprócz ww. koncertów pojawiły się pierwsze recenzje płyty, a krążek w formie CD i winyla znalazł się w sieci sklepów Empik. Poza tym, poza koncertami klubowymi zagramy także na kilku bardzo ciekawych festiwalach w przyszłym roku. Efekt promocyjny albumu „Ciężka dola rock'n'rolla” dopiero nabiera rozpędu.

Długo gromadziliście materiał?

W 2015 roku ukazała się płyta „XXI”, wydana nakładem Jimmy Jazz Records ze Szczecina i od tego momentu rozpoczęliśmy pracę nad nowym albumem. Trwało to mniej więcej półtorej roku, a więc stosunkowo krótko. Materiał na nowy album nagraliśmy już w lutym, a wydany został jesienią.

Jak na ten album zareagowała publiczność? Jakie opinie docierają do was po koncertach?

„Ciężka dola rock'n'rolla” póki co spotyka się z pozytywnym odbiorem ze strony publiki. Zanim płyta ukazała się fizycznie, wypuściliśmy dwa teledyski przedpremierowe, promujące nowy album, które otrzymały bardzo pochlebne opinie, co bardzo nas cieszy i za co dziękujemy. Gdy rozmawiamy z naszymi znajomymi i z ludźmi, których pierwszy raz widzimy na koncertach, to zazwyczaj nasze granie się im podoba i „podchodzi pod glana” :)

Gdzie, poza wspomnianą siecią Empik, można kupić „Ciężką dolę rock’n’rolla”?

Płyta jest dostępna na naszej stronie: www.bastard.pl oraz na stronie naszego wydawcy: www.lourockedboys.pl i www.oldschool.pl. I oczywiście w sieci sklepów Empik oraz na koncertach.

Są już pomysły na kolejny album?

Tak, póki co nowe pomysły się rodzą i na szczęście ich nie brakuje. Mamy w składzie nowego perkusistę i musieliśmy pewne rzeczy zrobić na nowo, przede wszystkim trzeba było ograć set koncertowy, a do tego potrzeba było kilku prób. Teraz powoli zabieramy się do tworzenia nowych utworów, a co z tego wyjdzie – czas pokaże. Teraz chcemy się skupić na promocji nowej płyty, która pewnie potrwa do lata 2018 roku.

Dużo koncertujecie w różnych częściach Polski, w waszym kalendarzu jest Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Żory, Bielsko-Biała, Chorzów itd. A Myślenice dopiero w lutym przyszłego roku. Przypadek czy na swoim podwórku trudniej...?

Tak, faktycznie teraz koncertów mamy całkiem sporo i to nas bardzo cieszy. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, w głównej mierze to zasługa naszego nowego wydawcy, któremu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. W Myślenicach gramy 24 lutego 2018 roku z zespołami Analogs i Castet. Graliśmy ostatnio w naszym miasteczku w październiku, także to nie jest tak, że na swoim podwórku trudniej, bo my bardzo lubimy grać u siebie, tylko co za dużo to niezdrowo :)

Dziękuję za rozmowę :)

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na koncerty.

 

Rozmawiała
Anna Piątkowska-Borek

fot. archiwum zespołu The Bastard

 

 

Anna Piątkowska-Borek

Anna Piątkowska-Borek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA