poniedziałek, 02 lipiec 2018 09:52

Rodzinny Rajd Rowerowy w Dobczycach

Napisała

Sprawdzona recepta na udaną niedzielę? Rower, ruch, świeże powietrze i rodzina. Przekonać się o tym będą mogli uczestniczy Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Dobczycach, który odbędzie się 8 lipca br.

Całodzienna zabawa rozpocznie się w niedzielę 8 lipca br. o 10.00 na terenie dobczyckiego Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wraz z otwarciem biura zawodów. Od tej godziny wszyscy chętni – bez względu na wiek czy posiadany rower – będą mogli zapisywać się do Rajdu, pobierając numer startowy, bloczek na posiłek oraz mapkę. Ta ostatnia przyda się do wyboru trasy. Tych są aż cztery. Dwie najkrótsze to Mini 1 w opcji płaskiej (5 km długości) lub Mini 2 w opcji z górkami (10 km). Zdecydowanie bardziej wymagający będzie dystans Midi o górzystym profilu (22 km). Najwytrwalsi i najbardziej zaprawieni w rowerowych bojach mogą zdecydować się na trasę maxi (28 km). Ponieważ rajd odbywa się tym razem w terenie górzystym - trasy te są wymagające i dla „silnych nóg”. Natomiast dzieci do lat 10 będą miały przedniwww.rodzinnerajdyrowerowe2018.plą zabawę na miejscu, to jest na terenie Centrum, gdzie wyznaczono dla nich 1-kilometrową, do wielokrotnego pokonywania pętlę z niespodziankami.

Podczas jazdy warto wypatrywać na trasie biało-czerwonych flag, przy których oczekują zdrapki, które na mecie będzie można wymienić na nagrody.

Wyjazd na wszystkie dystanse odbędzie się punktualnie w niedzielne południe. Dojazdy na metę – zlokalizowaną również na Stadionie RCOS – planowane są między 13.00 a 16.00. Przez cały ten czas na Stadionie trwać będzie sportowy festyn z mocą atrakcji tak dla starszych, jak i młodszych. Każdy zawodnik ma zagwarantowany ciepły posiłek. Nie braknie konkursów z cennymi nagrodami, gier z animatorami, dmuchańców do skakania, popcornu, malowania twarzy. Zorganizowane będą też zawody dla najmłodszych dzieci. Więcej informacji na stronie www.rodzinnerajdyrowerowe2018.pl

 

Info: UM Dobczyce

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.