piątek, 18 styczeń 2019 14:56

Stary Sącz: Rusza kolejna edycja rankingu "Genialni - Lokalni - Globalni"

Napisała

17 stycznia w Nowym Sączu prasowe spotkanie informacyjne z pomysłodawcami dorocznego Rankingu „Genialni Lokalni Globalni” imienia Danuty Szaflarskiej, wybitnej aktorki filmowej i teatralnej, mocno związanej z Sądecczyzną.

- Ranking jest inicjatywą społeczną, której celem jest doroczne wyróżnianie i promowanie związanych z Sądecczyzną artystów oraz twórców wybitnych współczesnych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce w minionym roku i które zostały dostrzeżone oraz docenione w Polsce, a także poza nią – przekazuje Wojciech Knapik, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. - Inicjatywę wspierają organizacyjnie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, redakcja „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny. Zakres tematyczny Rankingu obejmuje dokonania artystyczne oraz wydarzenia, zarówno jednostkowe, jak i cykliczne w następujących dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, film, literatura, sztuki wizualne i performatywne, architektura, moda i wzornictwo oraz sektory kreatywne, w tym nowe media, multimedia i gry video, inne pokrewne z wcześniej wymienionymi i interdyscyplinarne.

Przy ustalaniu listy rankingowej Kapituła bierze pod uwagę nowoczesność oraz artystyczną unikalność dzieła, jak i całoroczną aktywność artystyczną i efektywny wkład w promowanie Sądecczyzny w Polsce i na świecie poprzez związek autora/autorki z naszym regionem. Terminarz, kwestionariusz zgłoszeniowy i inne informacje publikują instytucje wspierające inicjatywę na swoich stronach internetowych. Kandydatów można też zgłaszać do 5 lutego br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W e-mailu należy podać imię i nazwisko kandydata oraz uzasadnienie (maks.1000 znaków).

Inf. UM Stary Sącz

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.