piątek, 18 styczeń 2019 15:02

Gmina Stary Sącz: Podwójna okazja do radości

Napisała

Powody do radości mają w styczniu dzieci z Moszczenicy Niżnej i Gaboniu. W obu miejscowościach w styczniu uroczyście oddano do użytku hale sportowe przy szkołach podstawowych.

- Dzisiaj spełniają się marzenia wielu pokoleń uczniów – mówiła 8 stycznia dyrektorka szkoły Barbara Baziak Szkoły Podstawowej im. ks. Prałata Płk Tadeusza Dłubacza. - Nowy budynek to nie tylko obiekt sportowy, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania sportowe, ale także miejsce do spędzania wolnego czasu, organizowania spotkań i uroczystości. Oddanie do użytku tej sali otwiera nowy etap w dziejach Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.

Najbardziej z nowego obiektu radowali się uczniowie, którzy złożyli przysięgę w duchu olimpijskim obiecując, że będą brać udział w zawodach sportowych szanując i przestrzegając zasad, które im przyświecają, w duchu sportu na chwałę sportu i honoru swoich drużyn.
- To rzeczywiście wielkie święto lokalnej społeczności, święto Moszczenicy Niżnej i Moszczenicy Wyżnej – podkreślał burmistrz Jacek Lelek. - To miejsce gdzie będą się rodziły i pracowały nad sobą niezwykłe talenty. Życzyłbym Moszczenicy i nam wszystkim, żeby pod tymi kołami olimpijskimi, które symbolicznie zawisły tutaj na tablicy, rozwinął się talent na miarę reprezentowania Polski na olimpiadzie. W czerwcu 2017 roku podczas święta szkoły pokazałem wizualizację tej sali i wyraziłem nadzieję, że ówcześni szóstoklasiści jeszcze zdążą na tej sali poćwiczyć. Dzisiaj z wielką satysfakcją te salę, która powstała w błyskawicznym tempie, oddajemy o użytku.

Salę gimnastyczną w Moszczenicy Niżnej wybudował Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnej, C.O. i gaz Marcin Pietruszka, z siedzibą w Brzeznej. Kosztowała prawie 2 000 000 zł. Połowę tej sumy dofinansowało Ministerstwo Spotu i Turystyki, połowę wyłożyła z budżetu Gmina Stary Sącz.

Dwa dni póżniej, 10 stycznia podobna uroczystość odbyła się Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu. To wielka radość, bo do tej pory zajęcia wychowania fizycznego prowadzone były na zaadaptowanym do tego celu innym pomieszczeniu.

Były gratulacje i podziękowania oraz część artystyczna. Występy poszczególnych grup przygotowali nauczyciele: Elżbieta Faron, Zofia Florek, Janina Pelc, Iwona Łukasik, Wanda Janik, Józefa Wnęk, Lucyna Krzak, Ewa Jasińska i Sylwia Kotas. O oprawę muzyczną zadbał Marek Wastag. Wystąpił również zespół Alegro 2 prowadzony przez Renatę Burzyńską z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

Rozbudowę Szkoły Podstawowej w Gaboniu o salę gimnastyczną wraz z infrastrukturą techniczną realizował Zakład Remontowo Budowlany Wiesława Czopa, z siedzibą w Podegrodziu. Sala kosztowała prawie 2 120 000 zł. Połowa sumy pochodziła z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej - Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej) połowa z budżetu gminy.

Inf. i foto: UM Stary Sącz

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.