piątek, 01 luty 2019 14:49

"Jeżdżę z głową" dla dzieci z Gminy Dobra

Napisała

Gmina Dobra w dniach od 14 stycznia do 28 lutego realizuje projekt pod nazwą: „Jeżdżę z głową”, w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, w ramach którego będą odbywały się zajęcia nauki jazdy na nartach.

W projekcie uczestniczą uczniowie z klas I – VI szkół podstawowych z terenu Gminy Dobra (tj. Szkoły Podstawowej w ZPO w Jurkowie, Szkoły Podstawowej w Chyszówkach i Szkoły Podstawowej w Wilczycach), którzy nie posiadają umiejętności jazdy na nartach.
Program obejmuje dwie grupy szkoleniowe po 10 uczniów w każdej grupie, po 16 godzin lekcyjnych dla każdej grupy (tj. 4 wyjazdy na stok po 4 godziny lekcyjne).

Nauka jazdy na nartach jest prowadzona na Stacji Narciarskiej „Śnieżnica” w Kasinie Wielkiej przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników GOPR. W ramach zajęć będzie przeprowadzone również szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy współpracy ratowników GOPR.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego „Jeżdżę z głową” w 2019 roku.

Inf. UG Dobra

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.