wtorek, 19 marzec 2019 13:12

Nowy Sącz: Jerzy Leszczyński i Tomasz Wesołowski pokierują MPK.

Napisała

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Nowym Sączu wybrała nowe władze. Nowym prezesem został Jerzy Leszczyński, a wiceprezesem Tomasz Wesołowski. 

Nowe władze wybrano w wyniku procedury konkursowej. Prezesem Zarządu MPK został Jerzy Leszczyński, a Wiceprezesem Zarządu do spraw Techniczno-Eksploatacyjnych spółki Tomasz Wesołowski.

Jerzy Leszczyński jest nowosądeczaninem. Posiada wykształcenie wyższe mechaniczne, które zdobył na Politechnice Krakowskiej. Od 1993 roku właściciel firmy transportowej Lemax, od 2001 roku właściciel i Prezes Zarządu firmy Lesko. Od 2002 roku pełni stanowisko wiceprezesa Sądeckiej Izby Gospodarczej.

Tomasz Wesołowski także jest absolwentem Politechniki Krakowskiej - jest inżynierem kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, magistrem kierunku Transport o specjalności eksploatacja i zarządzanie w transporcie. Ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa transportowego, a wcześniej pracował między innymi jako szef działu spedycji, a następnie menager w sądeckiej firmie transportowej.

inf. i foto: UM NS

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.