poniedziałek, 15 kwiecień 2019 12:12

Sądeckie Wodociągi ogłosiły abolicję. Jak z niej skorzystać?

Napisała

Od 10 kwietnia do 15 maja osoby, które bez umowy, poza licznikiem albo w inny nielegalny sposób bez ponoszenia opłat, korzystały z wody Sądeckich Wodociągów lub sieci kanalizacyjnej mogą liczyć na abolicję. Wystarczy tylko podpisać umowę. 

– Akcja ma na celu zmniejszenie strat związanych z procederem nielegalnego korzystania z usług Sądeckich Wodociągów. Inspekcje cyklicznie prowadzone przez dział kontroli spółki wykazują, że nadal dochodzi do sytuacji bezumownego poboru wody lub zrzutu ścieków – powiedział Grzegorz Górka, kierownik działu sprzedaży. -  Lepiej edukować niż karać. Dlatego postanowiliśmy dać szansę odbiorcom, którzy zdecydują się dobrowolnie przyznać do błędu – powiedział Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – Zdecydowanie bardziej opłaca się przyznać i podpisać umowę ze spółką, niż narażać się na karę.

Od grudnia 2017 r. do stycznia 2019 r. przedsiębiorstwo przeprowadziło ponad 4700 kontroli, które wykazały ponad 200 nieprawidłowości. Prowadzone kontrole ujawniły między innymi obejścia zamontowane przed wodomierzem, bezumowne korzystanie z kanalizacji, nieopomiarowane własne ujęcie wody przy jednoczesnym korzystaniu z sieci kanalizacyjnej. Zgodnie z artykułem 28 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków osoby, które bez uprzedniego zawarcia umowy pobierają wodę z urządzeń wodociągowych, podlegają karze grzywny do 5 tysięcy złotych i karze grzywny do 10 tysięcy złotych w przypadku bezumownego wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych. 

Abolicja ogłoszona przez Spółkę Sądeckie Wodociągi obowiązuje od 10 kwietnia do 15 maja 2019 r. Po tym terminie ujawnione podczas kontroli kradzieże wody lub nielegalne zrzuty ścieków będą ponownie podlegać karze.

Osoby zainteresowane podpisaniem umowy proszone są o zgłoszenie się do działu sprzedaży Spółki Sądeckie Wodociągi przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu, pokój nr 3. Informację można uzyskać także pod numerami telefonów: 18 41 41 215, 18 41 41 216, 18 41 41 217, 18 41 41 228.

inf. UM NS. 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.