środa, 17 kwiecień 2019 13:54

Nowy Sącz: Wspólne stanowisko samorządów w sprawie DK 75 trafiło do wicewojewody

Napisała

W Iwkowej podpisano 4 kwietnia wspólne stanowisko samorządów, dotyczące przebiegu korytarza DK 75, czyli tak zwanej „sądeczanki”. Podpisał je Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz włodarze: Brzeska, Chełmca, Iwkowej, Łososiny Dolnej, Lipnicy Murowanej, Gnojnika, Czchowa.

- Wierzę, że ta droga powstanie, bo pracujemy nad tym już od wielu lat i postulujemy bardzo głośno, że jest to otwarcie komunikacyjne dla Nowego Sącza i dla całego regionu. Bardzo się z tego cieszę, że my samorządowcy dzisiaj wypowiadamy się jednym głosem – mówi prezydent Ludomir Handzel i dodaje: - Nowemu Sączowi, całemu regionowi, całej Kotlinie Sądeckiej, ale także tym gminom, przez które będzie przebiegała droga, ta inwestycja jest po prostu tak potrzebna, jak deszcz na pustyni. To jest najważniejsza inwestycja dla nas wszystkich.

Stanowisko wypracowane przez samorządy zostanie przekazane Ministrowi Infrastruktury, firmie projektowej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której należeć będzie ostateczna decyzja o przebiegu drogi.

Kilka dni później Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel przedstawił wspólne stanowisko samorządów, dotyczące przebiegu korytarza DK 75, goszczącym w sądeckim ratuszu Wicewojewodzie Małopolskiemu Zbigniewowi Starcowi, posłowi RP Janowi Dudzie oraz burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi.

Inf. i foto: UM NS

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.