środa, 19 czerwiec 2019 17:23

Nowy Sącz: Poszukiwani statyści 50+ do filmu w najnowszej technologii o prastarych tradycjach

Napisała

Mieszkańcy Sąedcczyzny maja okazję wziąć udział w niwzwykłym projekcie filmowym. W Nowym Saczu od 6 czerwca powstają zdjęcia do "Szeptów” VR w reżyserii Jacka Nagłowskiego i Patryka Jordanowicza. Ekipa właśnie szuka statystów!

Do filmu "Szepty" w reżyserii Jacka Nagłowskiego i Patryka Jordanowicza, realizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości, poszukiwani są statyści w wieku od 50 lat wzwyż, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. "Będziemy realizować sceny grupowe w Sądeckim Parku Etnograficznym w cerkwi. Czas realizacji: od 18.00 do ok. 3.00 w nocy z piątku 21.06 na sobotę 22.06 (jest duża możliwość, że skończymy wcześniej). Doświadczenie nie jest wymagane. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod tym adresem. Szczegółów udziela kierownik produkcji, Patrycja Strzyżewska, kontakt: 721 834 701." - informują organiaztorzy produkcji filmowej. 

"Szepty" w reżyserii Jacka Nagłowskiego oraz Patryka Jordanowicza, to film o świecie ekstremalnej natury, pogańskich rytuałów i prawosławnej religijności. Opowiada o szeptuchach, które uzdrawiają, korzystając z tradycji Wschodu: mocy słowa, gestu, obrazu. Film powstaje w technologii Virtual Reality – technice która pozwala „przenieść się” w trójwymiarową rzeczywistość. Umożliwiają to specjalne gogle VR. Obraz produkuje Centrala Film

Film powstaje w ramach projektu Biennale College Cinema - Virtual Reality - programu prowadzonego w ramach Festiwalu La Biennale w Wenecji. Aby w pełni wykorzystać wizualne i narracyjne możliwości, które daje filmowcom nowa technologia, Festiwal zapewnia twórcom wsparcie i warunki do pełnego wykorzystania potencjału kina imersyjnego. Festiwal spośród nadesłanych zgłoszeń z całego świata wybiera 12 zespołów do pracy nad projektem VR do 30 minut. Trzy zespoły zostały zakwalifikowane do II etapu warsztatów. Jako program Biennale College Cinema - Virtual Reality obrało sobie za cel wsparcie produkcji jednego filmu VR i zaprezentowanie go na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu 2019 roku międzynarodowej publiczności.

mg

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.