czwartek, 05 wrzesień 2019 11:04

Tarnów: Podpisywali listy wyborcze zza grobu?

Napisała

Państwowa Komisja Wyborcza sprawdza ponownie listy podpisów poparcia dla komitetów Skuteczni Piotra Liroya Marca i Bezpartyjnych Samorządowców. Powodem mają być podejrzenia, że wśród podpisanych osób sa osoby nie żyjące od kilku lat -  informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". 

Redakcja powołuje się na pismo Państwej Komsji Wyborcej przesłane do okręgowych komisji wyborczych nakazujące skrupulatne sprawdzenie list poparcia dla komitetów Skuteczni Piotra Liroya-Marca oraz Koalicja Bezpartyjnych i Samorządowców. 

Na tarnowskiej liście poparcia dla Skutecznych podobno znaleziono dane trzech osób z fałszywymi danymi. Natomiast na tarnowskiej liście Bezpartyjnych Samorządowców, po weryfikacji 2341 podpisów, znaleziono 127 danych osób zmarłych, a 157 zawierało niewłaściwe numery PESEL. Czy tak jest rzeczywiście - zobaczymy, wiadomo też, że to nie jedyne listy w kraju tych komitetów, które budzą watpliwości PKW. 

red

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.