środa, 22 maj 2019 11:46

Andrychów: Środki na pozbycie się azbestu, ale nie dla wszystkich

Napisał

W gminie Andrychów ruszył dodatkowy nabór wniosków na usuwanie i utylizację wyrobów zawierających azbest.

Wnioski można składać w terminie do 19 czerwca 2019 roku, na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Andrychowie lub za pośrednictwem Kuriera czy poczty.

– Wnioski będą realizowane zgodnie z kolejnością ich złożenia i do wysokości środków przeznaczonych na ten cel w budżecie gminy Andrychów, przy czym pierwszeństwo mają osoby, które złożyły deklarację uczestnictwa w w/w Programie na rok 2019 – informują urzędnicy.

 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Jak podaje Urząd Miejski w Andrychowie, o dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi osobami prawnymi.

 

Jakie przedsięwzięcia objęte są dotacją na usuwanie i utylizację wyrobów zawierających azbest?

– Dotacją objęte zostaną koszty realizacji przedsięwzięć związanych z usuwaniem i utylizacją wyrobów zawierających azbest, z nieruchomości położonych w granicach administracyjnych gminy Andrychów polegających na demontażu wyrobów zawierających azbest znajdujących się na budynkach, pakowaniu, transporcie wyrobów zawierających azbest do miejsca unieszkodliwienia i unieszkodliwieniu poprzez składowanie na składowisku odpadów – podaje UM w Andrychowie.

Uwaga! Wnioski dotyczące wywozu zdemontowanych przez właścicieli nieruchomości wyrobów zawierających azbest tzw. gruzu, z uwagi na wykorzystanie przyznanego limitu, nie będą rozpatrywane.

 

Formularze

Formularze wniosków oraz załączników dostępne są w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, Rynek 15. pokój 116 (I piętro) lub na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Informacje na w/w temat można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, pok. nr 116 oraz pod numerem telefonu (33) 842-99-68.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.