środa, 07 sierpień 2019 17:41

Wieliczka: Początek roku szkolnego w nowym budynku

Napisała

Od 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce będą mogli korzystać z nowego budynku szkolnego. Zakończyły się już prace budowlane i budynek został odebrany. Trwają jeszcze prace porządkowe.

Kończy się rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce. Przy starym budynku stanął strony zachodniej, nowy, trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczonego pawilon o powierzchni użytkowej 1522,8 m2.

Przy projektowaniu budynku wzięto pod uwagę bezpieczeństwo użytkowników (m.in. wykorzystano materiały wykończeniowe posadzek nie powodujące niebezpieczeństwa poślizgu, a balustrady wykończono uniemożliwiając ślizganie się na nich).
Rozbudowywany budynek jest w całości dostosowany dla osób z dysfunkcjami ruchu.

W obiekcie powstało 15 sal: 11 sal dydaktycznych, świetlica, 2 pokoje do nauki indywidualnej, pracownia tematyczna oraz zaplecze socjalno-sanitarne, a w poziomie piwnic mieści się 11 boksów szatniowych. Budynek jest przystosowany dla około 325 osób – dla 75 przedszkolaków i 250 uczniów szkoły podstawowej.

Inf. i foto: UM Wieliczka

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.