Trump: odwiedzam sojusznika, chcę pokazać was jako przykład wolności Wyróżniony

Trump: odwiedzam sojusznika, chcę pokazać was jako przykład wolności

Jestem tu nie tylko po to, by odwiedzić sojusznika, ale by pokazać was innym jako przykład wolności - powiedział amerykański prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich W Warszawie. Historia Polski to historia ludzi, którzy nigdy nie utracili nadziei - podkreślił.

"Jestem tu dzisiaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika ale też pokazać was jako przykład wolności innym, którzy poszukują wolności i którzy chcą zebrać w sobie odwagę i gotowość, aby bronić naszej cywilizacji" - powiedział prezydent USA.

Trump mówił, że "historia Polski to historia ludzi, którzy nigdy nie utracili nadziei; których nigdy nie dało się złamać i którzy nigdy, przenigdy nie zapomnieli kim są". Jego słowa nagrodzono oklaskami; skandowano "Donald Trump".

Amerykański prezydent wskazał, że Polacy to naród liczący ponad tysiąc lat. "Wasze granice zniknęły na ponad wiek i pojawiły się ponownie sto lat temu. W 1920 roku poprzez +cud nad Wisłą+ Polska dała radę powstrzymać Armię Czerwoną, która chciała podpalić całą Europę" - powiedział.

Źródło: www.kurier.pap.pl

fot: Gage Skidmore

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 lipiec 2017 14:14
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA