piątek, 9 października 2020 11:11

Gmina Radłów: Zamknięte przedszkola, zdalna nauka w szkole. Ponad 230 osób w kwarantannie

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Radłów: Zamknięte przedszkola, zdalna nauka w szkole. Ponad 230 osób w kwarantannie

Przedszkole w Radłowie i Zabawie oraz Zespół Szkół w Radłowie. To miejsca, w których pojawiło się zakażenie koronawirusem. Zamknięty do odwołania został tamtejszy Urząd Miejski. W gminie na kwarantannie znajduje się ponad 230 osób.

Przedszkole Publiczne w Radłowie i Zabawie zostało zamknięte. Taką decyzję podjęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie, po tym jak zakażenie koronawirusem wykryto u jednej z przedszkolanek, która pracowała w obu placówkach. Zakażona jest także dyrektor przedszkola w Radłowie.

Nauczanie stacjonarne w Przedszkolu Publicznym w Radłowie zostało zawieszone. Wszystkie dzieci, ze wszystkich oddziałów od 8 do 12 października będą uczyć się w sposób zdalny.

Taką formą nauki objęci zostali także uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej w Radłowie, którzy mieli zajęcia z zakażoną nauczycielką. Klasy 4a, 4b i 8a zdalnie uczyć będą się do 11 października. Zarówno uczniowie, jak i ich rodziny nie są na kwarantannie. Pozostałe klasy mają stacjonarne zajęcia.

Od 3 do 12 października na kwarantannie przebywają dzieci (z rodziną – otoczeniem domowym) z młodszej i starszej grupy z Publicznego Przedszkola w Zabawie. W kwarantannie przebywa również 3 pracowników przedszkola.

W związku z pojawiającymi się nowymi przypadkami koronawirusa do odwołania zamknięty został także Urząd Miejski w Radłowie.

-Pracownicy Urzędu w dalszym ciągu pozostaną do Państwa dyspozycji, jednak kontakt zostanie ograniczony wyłącznie do formy elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej. Oznacza to wprowadzenie całkowitego zakazu poruszania się klientów z zewnątrz po budynku UM – informuje burmistrz.

Według danych opublikowanych wczoraj przez powiat tarnowski w gminie Radłów w kwarantannie przebywa obecnie 233 osoby. Dziś w powiecie tarnowskim i Tarnowie potwierdzono 21 kolejnych zakażeń. Od soboty powiat i miasto, podobnie jak reszta Polski, objęte zostaną żółtą strefą. Oznacza to przede wszystkim, że maseczki trzeba będzie nosić wszędzie w przestrzeni publicznej.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje