wtorek, 17 listopada 2020 12:43

Gmina Żabno: Rządowe dofinansowanie na rozbudowę szkoły! Wkrótce będzie gotowa

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Żabno: Rządowe dofinansowanie na rozbudowę szkoły! Wkrótce będzie gotowa

Wojewoda małopolski podpisał umowę z burmistrzem gminy Żabno. Ponad 660 tys. złotych zostało przekazane z rezerwy ogólnej budżetu państwa na rozbudowę i przebudowę budynku Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej w Bobrownikach Wielkich.

Efektem realizacji inwestycji będzie uzyskanie 312,83 m2 dodatkowej powierzchni użytkowej. Szkołę i salę gimnastyczną połączy dwukondygnacyjny łącznik, co sprawi, że przejście na lekcje wychowania fizycznego nie będą już uciążliwe. Dodatkowo szkoła zyska m.in. dwie sale gimnastyczne, gabinet dydaktyczny, gabinet profilaktyki zdrowia czy toaletę dla niepełnosprawnych.

Sytuacja na rynku pracy w Tarnowie. Czy pracodawcy szukają nowych pracowników?
Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie nie odnotował znaczącego wzrostu liczby osób bez pracy. Liczba bezrobotnych w Tarnowie spadła. To z pewnością dobra wiadomość biorąc pod uwagę fakt, że epidemia koronawirusa [/informacje/koronawirus] dotknęła wiele branż. Nie oznacza to jednak, że rynek pracy ma się…

- Gratuluję tej inwestycji. Jest bardzo potrzebna i ważna z punktu widzenia zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Ze względu na charakter prac będzie to nowa jakość dla Szkoły Podstawowej w Bobrownikach – jakość przekładająca się zarówno na komfort nauki, jak i bezpieczeństwo – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Łączna wartość inwestycji to prawie 1,4 mln złotych. Dofinansowanie ze środków rezerwy ogólnej stanowi 49,08% kosztów w 2020 roku i 47,70% kosztów całej inwestycji. Planowany termin oddania budynku do użytkowania to 15 grudnia 2020 roku.

inf./fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje