niedziela, 29 marca 2020 09:32

Google przeznaczy 800 mln dolarów na walkę z koronawirusem

Autor Katarzyna Domagała
Google przeznaczy 800 mln dolarów na walkę z koronawirusem

Google poinformowało, że zamierza przeznaczyć 800 mln dolarów na walkę ze skutkami spowodowanymi epidemią koronawirusa i chorobą COVID-19. Pieniądze zostaną przeznaczone na dotacje, darowizny, kredyty i pomoc dla firm. Google odda też powierzchnię dla Światowej Organizacji Zdrowia i innych agencji rządowych.

Google jest firmą zaangażowaną w działania, które mają na celu walkę z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że niedawno uruchomiono stronę poświęconą informacjom o epidemii, a także wprowadzono nowe funkcje w aplikacjach. Teraz stawia kolejny krok - przeznacza 800 mln dolarów (ok. 3,26 mld złotych) na walkę ze skutkami epidemii.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na pomoc w postaci dotacji, darowizn, kredytów i wsparcia dla firm. Światowa Organizacja Zdrowia i 100 innych agencji rządowych na świecie otrzymują kwotę w wysokości 250 mln dolarów dotacji na umieszczanie informacji. Po to, aby mogły zapewnić odpowiednią wiedzę o koronawirusie.

340 mln dolarów Google przeznaczy na kredyty reklamowe dla małych i dużych przedsiębiorstw, które będą mogły wykorzystać do końca 2020 roku. Z kolei badacze prowadzący prace nad COVID-19 otrzymają 20 mln dolarów w kredytach Google Cloud. Ponadto, firma chce dostarczyć sektorowi medycznemu 2-3 mln masek.

koronawirus najnowsze informacje

Źródło: Onet.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje