piątek, 24 września 2021 06:31

IMGW alarmuje. Wydano ostrzeżenia dla 12 województw

Autor Aleksandra Tokarz
IMGW alarmuje. Wydano ostrzeżenia dla 12 województw

12 województw objętych zostało ostrzeżeniem I stopnia przed silnym wiatrem. Wysoko w górach porywy mogą osiągnąć nawet 100 km/h.

Polska znajduje się w zasięgu aktywnego niżu z ośrodkiem nad Białorusią. W związku z tym pogoda nie będzie nas dziś rozpieszczać. Przelotnie popada, szczególnie na wschodzie i północy kraju, a zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wysoko w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i w dolinach karpackich do 15 stopni w centrum kraju i 17 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

- Pogoda dziś Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotny deszcz, głównie na wschodzie. Temperatura maksymalna od 12°C na Suwalszczyźnie do 17°C na zachodzie. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 80 km/h, słabnący – informuje IMGW.

Ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem dotyczy 12 województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz nadmorskich powiatów na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim.

Jak informuje IMGW na Wybrzeżu porywy wiatru osiągały 100km/h, zaś na Śnieżce porywy nieznacznie przekroczyły 165 km/h.

Polska

Polska - najnowsze informacje