czwartek, 6 maja 2021 08:15

Jak kupować buty przez internet?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak kupować buty przez internet?

Pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny sprawiły, że coraz częściej kupujemy przez internet. I to nie tylko artykuły pierwszej potrzeby, ale także elektronikę, elementy wyposażenia wnętrza, odzież i buty. Najwięcej dylematów przysparza zakup obuwia. Jak wybrać odpowiedni rozmiar? Czy zakupione produkty można zwrócić, gdy okażą się zbyt małe lub zbyt duże? To najczęściej zadawane pytania. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie butów przez internet, aby ograniczyć ryzyko zwrotu do minimum.

Czy warto kupować buty online?

Sklepy internetowe z butami z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zakupy online są szybkie i wygodne. Sklepy internetowe zazwyczaj są także lepiej wyposażone – dzięki temu nawet te panie, które noszą najbardziej popularne rozmiary, mają szansę znaleźć w sieci dokładnie takie buty, jakich szukały. Zakupy online można zrobić o dowolnej porze dnia bez konieczności wychodzenia z domu. Właściciele sklepów internetowych coraz częściej stają na wysokości zadania, ułatwiając klientom poruszanie się po sklepie – zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej. Inwestują także w działania SEO, które pomagają szybciej dotrzeć do poszukiwanych informacji i rozbudowują sekcje blogowe, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania i rozwiewając wątpliwości związane m.in. z kupowaniem przez internet.

Jak wybrać sklep z butami online?

Zwróć uwagę, czy w pasku adresu witryny znajduje się symbol zielonej kłódki

Jeśli tak, możesz rozpocząć poszukiwania idealnych butów! Twoje dane, które zostawisz w celu sfinalizowania transakcji, są bezpieczne. Szyfrowanie pozwala ograniczyć ryzyko przechwycenia wrażliwych danych takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy czy numer karty bankowej przez hakerów. Brak certyfikatu SSL powinien zapalić w Twojej głowie pomarańczowe światło ostrzegawcze. W sklepie, który go nie posiada, nigdy nie zostawiaj swoich danych (które nie bez powodu są nazywane złotem XXI wieku). Jeżeli nie będą odpowiednio zabezpieczone, mogą zostać sprzedane nieuczciwym reklamodawcom lub zostać wykorzystane do szantażu i wyłudzenia pieniędzy.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Jak to zrobić? Jeśli chcesz mieć pewność, że buty będą pasować, zajrzyj do tabeli rozmiarów na stronie sklepu i porównaj długość wkładki oglądanych butów z długością wkładki deklarowaną przez producenta. Sprawdź, czy wybrany sklep internetowy z butami oferuje możliwość szybkiego kontaktu w przypadku wątpliwości związanych z doborem rozmiaru.

Zgromadź jak najwięcej informacji dotyczących kupowanego obuwia

Zanim dokonasz wyboru, sprawdź, z jakich materiałów zostało wykonane obuwie: cholewka, podszewka, wkładka i podeszwa. To ważna wskazówka na przyszłość! Znając rodzaj tworzywa wykorzystanego do produkcji obuwia, będziesz wiedzieć, w jaki sposób czyścić i konserwować buty.

Poszukaj opinii o sklepie

Opinie o sklepie na sprawdzonych portalach to cenne źródło informacji. Użytkownicy najczęściej dzielą się informacjami o jakości produktów, szybkości wysyłki oraz poziomie obsługi. Wiele negatywnych komentarzy od zweryfikowanych klientów powinno obudzić Twoją czujność!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje