wtorek, 26 kwietnia 2022 11:43

Jak się przygotować do testu na niepłodność dla mężczyzn? Przygotowanie i przebieg badania

Autor Artykuł sponsorowany
Jak się przygotować do testu na niepłodność dla mężczyzn? Przygotowanie i przebieg badania

Zdecydowałeś się na przeprowadzenie testu na płodność i nie jesteś pewien jak się do niego przygotować? W przypadku wizyty w klinice sprawa jest jasna, lekarz skonsultuje z Tobą wszystkie zalecenia. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku wykonywania samodzielnych testów diagnostycznych, które możesz kupić aptekach. Przeczytaj artykuł i sprawdź, o czym musisz pamiętać, zanim się nimi przebadasz!

Testy na płodność bez recepty - co warto wiedzieć?

Testy diagnostyczne dostępne w aptece zyskują z roku na rok coraz większą popularność. To bardzo skuteczne produkty, które w bardzo komfortowy i szybki sposób są w stanie dać miarodajne rezultaty. Równocześnie charakteryzują się dużo niższą ceną niż diagnostyka w klinikach leczenia bezpłodności.

Pomimo prostoty ich użytkowania, wciąż powinieneś odpowiednio przygotować się do przeprowadzenia testów i zapoznać ze wszystkimi dołączonymi do nich instrukcjami. Jeżeli podejdziesz do badania z marszu, nie stosując się do zaleceń producenta, otrzymane przez Ciebie wyniki mogą być przekłamane i niemiarodajne.

Samodzielne testy płodności - jak się do nich przygotować?

Wszystkie testy na płodność dla mężczyzn polegają na sprawdzeniu liczebności plemników w próbce nasienia. Podstawową zasadą, która jest istotna zarówno podczas badań klinicznych, jak i stosowania aptecznych odpowiedników, jest wstrzymanie się od ejakulacji na określony czas przed wykonaniem testu. W zależności od zakupionego produktu może oznaczać to od dwóch do nawet siedmiu dni abstynencji seksualnej.

Niedopilnowanie tego kroku może wpłynąć negatywnie na dokładność wykonanych pomiarów. Jeżeli od ostatniego wytrysku minął zbyt krótki czas, testy diagnostyczne mogą wykazać zbyt niską koncentrację plemników w nasieniu. Z kolei zbyt długa abstynencja może obniżyć ich żywotność, co też przełoży się na niemiarodajne wyniki.

Dodatkowo przed skorzystaniem z testu na płodność, należy wstrzymać się przez parę dni ze spożyciem substancji alkoholowych.

Jak przebiegają testy diagnostyczne na bezpłodność?

Próbkę potrzebną do wykonania badania pozyskuje się samodzielnie za pomocą ręcznej stymulacji. Zestawy testowe są wyposażone w specjalny pojemniczek, w który należy ją zebrać. Po uzyskaniu próbki trzeba poddać ją około 15-minutowej inkubacji, która pozwoli na jej upłynnienie i przeprowadzenie testu.

Po wykonaniu powyższych kroków należy zakroplić próbkę roztworem barwiącym i płuczącym, a następnie poczekać na reakcje i wynik. Szczegółowe instrukcje powyższych kroków, łącznie z kolejnością ich wykonania, znajdziesz w instrukcji dołączonej do danego testu płodności.

Gdzie kupić testy płodności?

Jeżeli zależy Ci na wiarygodnych testach diagnostycznych, które dadzą Ci stuprocentową pewność co do wyniku, koniecznie zaopatrz się w nie w aptece stacjonarnej lub internetowej. Zachęcamy do odwiedzenia strony samsiezbadaj.pli sprawdzenia tamtejszej oferty. Znajdziesz tam jakościowe testy na płodność, którym zaufało już tysiące klientów. Wszystkie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje