poniedziałek, 3 sierpnia 2020 13:50

Jak znaleźć auto dla siebie w internecie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak znaleźć auto dla siebie w internecie?

Chcesz kupić swoje pierwsze auto? Może obecny samochód zaczyna szwankować? Powiększyła Ci się rodzina i potrzebujesz większego pojazdu? Powodów szukania nowego auta może być mnóstwo. Nieważne jakie motywacje Tobą kierują - taki zakup to z reguły większa inicjatywa poprzedzona odpowiednim researchem i nastawieniem się na wybrane modele. To początek poszukiwań. Masz już upatrzone warianty - co dalej?

Gdzie szukać samochodu przez internet?

Odpowiedź brzmi: na portalu z ogłoszeniami z samochodami używanymi!

Najczęściej praktykowaną metodą poszukiwania samochodu jest przegląd internetowych witryn ogłoszeniowych, a konkretnie kategorii ogłoszenia samochody używane. Duża ilość dokładnych zdjęć, szczegółowe opisy i krótka prezentacja historii pojazdu - to wszystko sprawia, że serwisy ogłoszeniowe cieszą się ogromną popularnością.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość filtrowania ogłoszeń po interesującej nas lokalizacji. Takie zawężenie wyników oszczędza czas na przeglądanie ogłoszeń z drugiego końca Polski. Wyszukiwanie lokalne to także oszczędność czasu i pieniędzy poświęconych na dojazd.

Kolejną zaletą zaawansowanych portali z bezpłatnymi ogłoszeniami motoryzacyjnymi jest szeroki wachlarz parametrów wyszukiwania.

Możemy bowiem dokładnie sprecyzować jakiego modelu szukamy, wybierając m.in:

  • rok produkcji,
  • przebieg,
  • rodzaj paliwa,
  • pojemność skokowa,
  • moc,
  • rodzaj skrzyni biegów,
  • typ nadwozia,
  • rodzaj napędu,
  • pochodzenie,
  • historia pojazdu.

Wybór jak największej ilości pól pozwoli uzyskać wyniki ściśle dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Komisy i giełdy także przenoszą swój biznes do internetu

Postępująca cyfryzacja i przeniesienie działalności wielu firm do internetu jest także widoczne w przypadku komisów i giełd samochodowych.

To ułatwia dotarcie z ich propozycją do Klienta i nie wymaga specjalnego wysiłku - zapomnij o porannym wstawaniu w weekend i rajdzie po komisach w poszukiwaniu kilku propozycji. Rozbudowane możliwości serwisów ogłoszeniowych pozwolą Ci znaleźć kilka propozycji bez wychodzenia z domu.

Wystawiający chętnie korzystają z bezpłatnych portali - jest to szczególnie ważne właśnie w przypadku internetowych komisów. Konieczność zapłaty kilkudziesięciu złotych za jedną emisję ogłoszenia to w przypadku wielu wystawianych samochodów niemały koszt, który finalnie niejednokrotnie pokrywa kupujący w ramach podwyższonej ceny auta.

Korzystanie z dynamicznie rozwijających się portali ogłoszeniowych, które oferują zamieszczanie ogłoszeń i udostępniają bezpłatnie bezpośredni kontakt ze sprzedającym, takich jak Pokato.pl, to korzyść zarówno dla osoby wystawiającej ogłoszenie jak i finalnego klienta.

Dodatkowe funkcjonalności portali ogłoszeniowych z używanymi autami

Poza rozbudowaną wyszukiwarką, która pozwala na precyzyjne określenie wymagań co do poszukiwanego samochodu, niejednokrotnie takie portale oferują możliwość zainstalowania wygodnej aplikacji na telefon. To pozwala na śledzenie na bieżąco nowych propozycji w każdej wolnej chwili w ciągu dnia. Intuicyjna obsługa, przyjazny interfejs, możliwość dodawania interesujących propozycji do kategorii ulubionych - to tylko niektóre atuty serwisu Pokato.pl.

Jeśli zatem jesteś na etapie szukania samochodu - warto skupić się na skorzystaniu z serwisu z bezpłatnymi ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Mnogość ogłoszeń i możliwości pozwoli na szybkie znalezienie wymarzonego modelu auta.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje