czwartek, 30 marca 2023 08:14

Jakie kosmetyki stosować, gdy zmagamy się z trądzikiem lub potrądzikowymi bliznami?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie kosmetyki stosować, gdy zmagamy się z trądzikiem lub potrądzikowymi bliznami?

Trądzik to często spotykana choroba natury dermatologicznej. Szacuje się, że cierpi na nią około 8% społeczeństwa w różnym wieku. Problem dotyka nie tylko nastolatków. Walka z trądzikiem bywa żmudna, a niekiedy po długim leczeniu na twarzy pozostają blizny. Choroba potrafi odebrać pewność siebie, która tak bardzo potrzebna jest w wielu ważnych sytuacjach życiowych. Jednymi z nich są oczywiście bezpośrednie rozmowy kwalifikacyjne. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są kosmetyki, które mogą skutecznie pomóc w walce z trądzikiem i bliznami.

Styl życia a kondycja skóry - jak dbać o cerę trądzikową?

To, czy po trądziku pozostają na skórze blizny zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz typu skóry. Na wszelkie komplikacje po wyleczeniu trądziku zdecydowanie bardziej narażone są osoby o cerze wrażliwej, mieszanej i tłustej. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie traktowanie skóry trądzikowej oraz stosowanie właściwych kosmetyków.

Przede wszystkim należy unikać dotykania twarzy w przeciągu dnia. Trzeba być bardzo ostrożnym przy usuwaniu wszelkich niedoskonałości. Niełatwo wówczas o bakteryjne zakażenie i stan zapalny, który może doprowadzić do nieprawidłowego gojenia się skóry. Po umyciu twarzy lepiej jest używać jednorazowych ręczników papierowych do jej osuszania. Ręcznik delikatnie przykładajmy do uszkodzonej skóry. Nigdy nie pocierajmy nim twarzy.

Kondycja skóry i właściwe jej gojenie się w przypadku trądziku w dużej mierze zależą również od naszego stylu życia. Nieestetyczne blizny po trądziku mogą być wynikiem nieodpowiedniej diety, ubogiej w składniki odżywcze. Unikać należy przetworzonej żywności, tłuszczów i oczywiście używek. Bardzo ważna jest odpowiednia długość snu. Kluczową kwestią jest dwukierunkowe nawodnienie organizmu. Nie tylko od środka, ale i z zewnątrz.

Wiele osób decyduje się również na profesjonalne zabiegi na blizny po trądziku. Popularna jest laseroterapia, mikrodermabrazja na niewielkie ślady na skórze, czy też najbardziej inwazyjna alternatywa, czyli dermabrazja. Polecane są ponadto profilaktyczne peelingi chemiczne na bazie kwasów. Z nich korzystają również osoby, które jeszcze zmagają się z trądzikiem.

Jakie kosmetyki okażą się pomocne w walce z trądzikiem i bliznami?

Ryzyko wystąpienia blizn po trądziku można zminimalizować stosując odpowiednią pielęgnację skóry. Niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie twarzy z nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń. Zwracajmy baczną uwagę na jakość stosowanych produktów. Unikajmy agresywnego oczyszczania oraz żeli i pianek na bazie alkoholu, które prowadzą do nadmiernego przesuszenia cery. W ramach reakcji obronnej skóra produkuje wówczas jeszcze więcej sebum.

Idealne kosmetyki do cery trądzikowej to te delikatnie oczyszczające, intensywnie nawilżające i odżywiające. Bardzo polecane są regenerujące kosmetyki z ceramidami oraz kwasem hialuronowym. Ceramidy zadbają o optymalne nawilżenie skóry, wzmocnią jej barierę wodno-lipidową oraz przyspieszą procesy regeneracyjne. Wszelkie zmiany trądzikowe oraz blizny po trądziku będą wówczas znacznie mniej widoczne.

Poszukujmy delikatnych pianek do mycia twarzy, które z jednej strony dokładnie oczyszczą skórę z nadmiaru sebum, a z drugiej dogłębnie ją nawilżą i pomogą w odbudowaniu uszkodzonych tkanek. Polecane są żele wygładzające, delikatnie myjące oraz złuszczające skórę. Zwracajmy uwagę na kojące, odświeżające, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki.

Stosujmy nawilżające, lekkie i łatwo wchłaniające się kremy do twarzy, które nie pozostawiają tłustego filmu. Interesujmy się specjalistycznymi produktami wysokiej jakości, posiadającymi w swoim składzie odpowiednie proporcje ceramidów. Takie produkty, dzięki stopniowemu uwalnianiu się aktywnych składników, będą skutecznie chroniły skórę przez cały dzień.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka