piątek, 14 października 2022 08:03

Kraków. Znaleziono ciało mężczyzny. To Jakub Bocheński? Mamy komentarz policji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Znaleziono ciało mężczyzny. To Jakub Bocheński? Mamy komentarz policji

Jak poinformował portal lovekrakow.pl, w czwartek (13 października) policjanci znaleźli ciało 30-letniego działacza Lewicy, Jakuba Bocheńskiego. Policja potwierdza jedynie, że na terenie pustostanu przy ul. Portowej odnaleziono zwłoki.

Mężczyzna poszukiwany był od 22 września. Tego dnia, między godziną 11 a 13 wyszedł z krakowskiego hotelu i ślad po nim zaginął.

Radio Kraków donosi, że na znalezionym w jednym z pustostanów na Grzegórzkach ciele były rany cięte.

– Nie mogę potwierdzić informacji dotyczącej odnalezienia pana Bocheńskiego. Natomiast mogę powiedzieć, że wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie pustostanu przy ul. Portowej (to jest teren krakowskiego Dąbia) odnaleziono zwłoki osoby NN. Te zwłoki zostały zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w celu wykonania badań sekcyjnych, które pozwolą ustalić tożsamość osoby

– przekazała w rozmowie z Głos24, st. post. Elżbieta Znachowska-Bytnar z Zespołu Prasowego KMP w Krakowie.

Wyniki sekcji zwłok potwierdzą lub wykluczą udział osób trzecich.

Czytaj również:

Policja odnalazła ważny ślad w sprawie zaginięcia lidera sądeckiej Lewicy!
Wiadomości Nowy Sącz: Jakub B. zaginął 22 września w Krakowie. W czwartek (29 września) w Płaszowie policjanci odnaleźli samochód, który należał do lidera sądeckiej Lewicy.
“Mężczyzna zniknął sam, na własne życzenie. Nikt go nie porwał”. Rutkowski o zaginięciu Jakuba B.
Wiadomości Nowy Sącz: Krzysztof Rutkowski zabrał głos w sprawie zaginięcia Jakuba B. Jego zdaniem, polityk zniknął sam, na własne życzenia.
Nowe fakty w sprawie auta Jakuba B. Ktoś je podrzucił po zaginięciu?
Wiadomości Nowy Sącz: Jakub B. zaginął 22 września w Krakowie. W czwartek (29 września) w Płaszowie policjanci odnaleźli samochód, który należał do lidera sądeckiej Lewicy. Teren był wcześniej przeszukiwany i auta tam nie znaleziono.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje