sobota, 17 grudnia 2022 11:23

Jarmark świąteczny i wigilia uliczna powracają do Dobczyc. Można wrócić z choinką!

Autor Marzena Gitler
Jarmark świąteczny i wigilia uliczna powracają do Dobczyc. Można wrócić z choinką!

W najbliższą niedzielę, 18 grudnia jarmark świąteczny powróci do Dobczyc. Towarzyszyć mu będzie wigilia uliczna. Jakie atrakcje tam czekają?

Podczas jarmarku, który wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, zaprezentują się dzieci i młodzież z dobczyckich szkół i wokaliści działający przy miejskim ośrodku kultury, podsumowane zostaną konkursy i nie zabraknie kolęd. Swoje stoiska przygotują okoliczni twórcy ludowi i rękodzielnicy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie KAT Dobczyce przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach, Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach oraz Gminą Dobczyce. Jarmark odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia na Małym Rynku w Dobczycach od godz. 10:00 do 18:00.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie Wigilia Uliczna organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Rozpocznie się o godz. 14. Wigilia w Dobczycach ma już kilkunastoletnią tradycję. Rozpoczyna ją wspólna modlitwa którą prowadzi proboszcz dobczyckiej parafii ks. Kazimierz Turakiewicz. Są życzenia i dzielenie się opłatkiem. Nie brakuje też wigilijnych przysmaków.

Koncerty na scenie zakończą o godz. 16.15 Muzopozytywni.

fot. Fb. KAT Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje