środa, 27 stycznia 2021 16:27

Jest uzasadnienie wyroku TK w sprawie aborcji. Będą manifestacje?

Autor Marzena Gitler
Jest uzasadnienie wyroku TK w sprawie aborcji. Będą manifestacje?

Trybunał Konstytucyjny opublikował w końcu uzasadnienie wydanego w październiku wyroku w sprawie aborcji eugenicznej. "Tej wojny z kobietami jeszcze nie wygraliście i nie wygracie" - skomentowała Wanda Nowicka.

Wydany 23 października wyrok, który zakończył trawjący od lat tzw. kompromis aborcyjny wywołał falę protestów, które koordynuje Strajk Kobiet. Być może właśnie ze względu na masowe protesty, prowdzone na ulicach miast i miasteczek w całej Polsce pomimo pandemii, do tej pory zwlekaono z publikacją wyroku i prawo nie weszło w życie do tej pory. Dziś ukazało się w końcu uzasadnienie i wyrok ma być jeszcze dziś opublikowany.

"Trybunał Przyłębskiej opublikował właśnie uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 r. w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji. Ale to jeszcze nie koniec. Tej wojny z kobietami jeszcze nie wygraliście i nie wygracie" - skomentowała na Twitterrz posłanka Lewicy Wanda Nowicka.

Konferencję w sprawie opublikowania wyroku zapowiedział też Strajk Kobiet: "Dotychczas nazywaliśmy to wojną, jak nazwać to teraz? Nie PODARUJEMY. Wyraźcie ten gniew, jak umiecie. To nie my zaczęłyśmy".

Protest Strajku Kobiet w Krakowie

Na opublikowanie uzasadnienie wyroku w sprawie aborcki zareagował już Strajk Kobiet w Krakowie, który zapowiedział manifestację pod siedzibą PiS na Retoryka. "Po kilku miesiącach strachu i prześladowań protestujących pseudotrybunał opublikował uzasadnienie wyroku, a rząd zapowiada publikację jeszcze przed końcem dzisiejszego dnia. Tym, którym udają, że są ,,za życiem" w praktyce chodzi o zaostrzenie zgniłego ,,kompromisu" i odebranie Polkom podstawowych praw. Wiecie co? Wypierdalać! Chodźmy dziś pod siedzibę PiSu na Retoryka o 20:00 i pokażmy co myślimy o nich i o ich wyroku. Chcemy pełni praw, aborcji na żądanie,
wypierdalać z ,,wyrokiem" i ,,trybunałem" - napisały w wydarzeniu na Facebooku.

Do udziału w krakowskim proteście zachęca poseł Aleksander Miszalski: "Zrobili to. Nie radzą sobie z pandemią, nie potrafią pomóc przedsiębiorcom, program szczepień nie działa no to publikują wyrok pseudoTrybunału ws. aborcji. Wyprowadzają tysiące osób na ulice w środku pandemii. Ale przyjdzie czas, przyjdzie czas rozliczeń. Tymczasem widzimy się dzisiaj o godz.20 na Retoryka."

Zrobili to😡 Nie radzą sobie z pandemią, nie potrafią pomóc przedsiębiorcom, program szczepień nie działa no to publikują...

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego - Poseł nę Sejm RP Środa, 27 stycznia 2021
Polska

Polska - najnowsze informacje