piątek, 13 maja 2022 13:47

Jutro kolejna „Sobota paszportowa”. Sprawdź, gdzie wyrobisz dokumenty

Autor Mirosław Haładyj
Jutro kolejna „Sobota paszportowa”. Sprawdź, gdzie wyrobisz dokumenty

14 maja w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich przy ul. Sebastiana w Krakowie oraz w delegaturach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie i Nowym Sączu – w godzinach od 8:00 do 15:00 – będzie można załatwić sprawy paszportowe: złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument.

–Wychodząc naprzeciw potrzebom Małopolan, organizujemy kolejną „Sobotę paszportową”. Ostatnia taka akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 23 kwietnia przyjęliśmy 760 wniosków paszportowych i wydaliśmy  373 paszporty

– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita i dodaje:

– W ostatnim okresie notujemy zwiększoną liczbę wniosków paszportowych. Od początku roku przyjęliśmy ich 107 519. Dla porównania, w całym roku 2021 mieliśmy 119 989 aplikacji. Szczególnie duże zainteresowanie  paszportami widoczne było w marcu, kiedy to przyjęliśmy 42 129 wniosków. W kwietniu liczba ta wyniosła 29 203. Pandemia spowodowała, że zainteresowanie paszportami było niewielkie. Dla przykładu w kwietniu 2019 r. złożono 20726 wniosków, w kwietniu 2020 r.  – 28, a w kwietniu 2021 – 7996. Punkty paszportowe w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu będą czynne nie tylko w najbliższą sobotę, ale także 18 czerwca – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Długie kolejki do wyrobienia paszportu. Wojenna panika? Statystyki nie kłamią
Wiadomości z Krakowa: Mieszkańcy województwa masowo wyrabiają dokumenty potrzebne do wyjazdu zagranicę z obawy przed konfliktem? Statystyki prowadzone przez Małopolski Urząd Wojewódzki nie tylko nie potwierdzają paszportowej paniki, ale mówią wręcz coś odwrotnego - wracamy do normalności.
Infografika dotycząca "Soboty paszportowej"/Fot.: MUW
Małopolska. Kolejki po paszport coraz dłuższe. MUW chce je skrócić
Małopolski Urząd Wojewódzki informuje, że wniosek o paszport można będzie złożyć w trzy soboty - po jednej w kwietniu, maju i czerwcu w Punktach Paszportowych w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

Inf.: MUW

Kraków

Kraków - najnowsze informacje