czwartek, 4 listopada 2021 11:04

Kiedy i gdzie najlepiej lecieć do Bułgarii?

Autor Artykuł sponsorowany
Kiedy i gdzie najlepiej lecieć do Bułgarii?

Bułgaria to tańsza destynacja wybierana na spędzenie wymarzonych wakacji. Decydujemy się tam lecieć z całymi rodzinami, bo długo jest ciepło, są ładne plaże i jest ona przystępna cenowo, szczególnie jeżeli chcemy jechać większą liczbą osób. Kiedy i gdzie najlepiej lecieć do Bułgarii? Podpowiadamy.

Jakie miasto w Bułgarii wybrać na wczasy?

Bułgaria to doskonałe miejsce do zwiedzania i wypoczynku na plaży. Najprościej (i najtaniej!) można się dostać do Warny w Bułgarii samolotem. Loty odbywają się regularnie, w ciągu całego roku.

Z Warny możesz w prosty sposób dostać się do Burgas, Pomorie z piaszczystymi, długimi plażami oraz do bardzo zabytkowego Nessebaru, gdzie cała rodzina będzie mogła zarówno pozwiedzać, jak i odpocząć na plaży.

Warna (Bułgaria) przyciąga różnego rodzaju atrakcjami i przepięknymi zabytkami. Możemy tam zobaczyć między innymi: rzymskie łaźnie i termy z II wieku, czy symboliczne mauzoleum króla Władysława Warneńczyka. Nasze pociechy także znajdą coś dla siebie, bowiem w okolicy znajduje się Delfinarium. Warna i jej atrakcje znajdą uznanie także wśród miłośników sportów wodnych, bowiem ofert wypożyczenia sprzętu na plażach jest całe mnóstwo!

Bułgarska Warna należy do czarnomorskiego kompleksu kąpielisk i uzdrowisk. Należą do niego między innymi Złote Piaski, gdzie występuję złota, długa, piaszczysta plaża.

Kiedy najlepiej lecieć do Bułgarii?

Bułgaria jest w rzeczywistości kierunkiem całorocznym. Jeżeli jednak lecisz z dziećmi i myślisz o kąpieli w Morzu Czarnym, wybierz miesiące między kwietniem, a końcem listopada; ale warunki do kąpieli (woda powyżej 15 stopni) wyznaczają miesiące od maja do końca października. Oczywiście można trafić na cieplejszą wodę także w listopadzie czy kwietniu, podane temperatury są bowiem uśrednione.

Większa liczba godzin słonecznych (od 5 wzwyż) zaczyna się w Bułgarii już w marcu i trwa do końca listopada. Można zatem „doświetlić” się także w miesiące uznawane w Polsce za jesienno-zimowe.

Największy ruch turystyczny obejmuje miesiące od maja do września, jeżeli więc chcemy uniknąć tłumów, wybierzmy inne miesiące. Nie ma jednak co ukrywać, że od maja do września oscylują tutaj najwyższe temperatury powietrza (19-27 stopni) i wody (20-23 stopnie).

Bułgaria przyciąga nie tylko studentów i rodziny z dziećmi, ale także seniorów. Niektórzy osadzili się tu na stałe, aby odpocząć podczas zasłużonej jesieni życia. Ale Warna Bułgaria zaprasza wszystkich, którzy są spragnieni słońca, ciepłej wody, atrakcji i dobrego jedzenia!

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje